دانستنی‌های سلامتی

اکسیر حیات کشف شد؟! آیا باکتری های ۳٫۵ میلیون ساله اکسیر حیات هستند؟!

اکسیر حیات

دانشمندی روسی با نام دکتر Anatoli Brouchkov معتقد است که باکتری هایی پیدا کرده است که عمر آن ها به ۳٫۵ میلیون سال می رسد. آیا او اکسیر حیات را یافته است؟

۶+

در افسانه های  قرون وسطی مردم به دنبال چشمه هایی بودند که از آن جا آبی به نام اکسیر حیات بنوشند که عمر نامیرا پیدا کنند. این که چه میزان این افسانه ها به واقعیت نزدیک بوده یا خیر را نمی دانیم ولی یک دانشمند روسی باکتری هایی با عمر ۳٫۵ میلیون سال پیدا کرده است که جالب توجه تر این است که باکتری های یافته شده را به خود تزریق می کند. نت نوشت به سراغ باکتری یافته شده عجیب و اکسیر حیات این دانشمند رفته است تا هدف آن از این کار را پیدا کند.

باکتری های با قدمت به نام اکسیر حیات !

اکسیر حیات

این باکتری عجیب توانایی این را دارد که هر آن چه که در اطرافش وجود دارد را برای طولانی مدت نگه دارد

دانشمندی روسی با نام دکتر آنتولی بروچکف Anatoli Brouchkov معتقد است که باکتری هایی پیدا کرده است که عمر آن ها به ۳٫۵ میلیون سال می رسد. فکر می کنید از این باکتری ها برای چه کاری استفاده کرده است ؟

دکتر بروچکف این باکتری ها را به خود تزریق می کند. این دکتر برای نخستین مرتبه این باکتری های باستانی را در سال ۲۰۰۹ در یک قبرستان کوهستانی در منطقه یوکوتسک سیبری کشف کرد. این باکتری ها در عمیق ترین لایه های یخ های منجمد شده کشف شد. طبق تحقیقات دکتر بروچکف عمر آن ها در حدود ۳٫۵ میلیون سال تخمین زده شده است و جای تعجب است که باکتری ها با این سن هنوز زنده بودند. باسیلوس f نام این باکتری ها می باشد که عمر طولانی دارند. این باکتری عجیب توانایی این را دارد که هر آن چه که در اطرافش وجود دارد را برای طولانی مدت نگه دارد.

اکسیر حیات

باسیلوس f نخستین مرتبه بر روی موش، مگس، میوه و محصولات کشاورزی آزمایش شد و نتایج امیدوار کننده ای نیز به همراه داشت. پزشک دیگری با نام Chernyavsky که از اپیدمیولوژیست های روسی می باشد نیز این باکتری را ” اکسیر حیات ” نامیده است.

در جامعه محققان این باکتری با نام “Bacillus F” خوانده می شود. این باکتری بسیار قدرتمند است. موش هایی که در معرض آن قرار گرفته اند توانسته اند به مدت طولانی تری زندگی کنند و حتی توانسته اند بارور شوند و به اصطلاحی مادربزرگ نیز شده اند. تمامی محصولانی که در معرض Bacillus F رشد می کنند بسیار سریع تر شده و مقاومت بیشتری نسبت به یخ زدگی پیدا می کنند. مردم منطقه یوکوتیا حتی بیش از حد متوسط عمر می کنند که شاید دلیل آن وجود این باکتری در آب آشامیدنی آن ها باشد.

آیا باسیلوس f همان اکسیر حیات است؟

ظاهرا باسیلوس f توانسته است زندگی انسان را هک کند و میزان عمر آن را تحت تاثیر خود قرار دهد. البته این یک کشف نسبتا جدید است که دانشمندان دقیقا به مکانیسم آن پی نبرده اند و دقیقا نمی دانند که این باکتری چه طور عمل می کند.

دکتر بروچکف و همکارانش توانسته اند DNA این باکتری را پیدا کنند اما هنوز نمی توانند درک کنند که این باکتری دقیقا کدام ژن ها را مقاوم می کند. دکتر بروچکف می گوید: ” این یک سوال بسیار پیچیده است تقریبا به پیچیدگی ژن های سرطان است. ” به عبارتی دیگر شاید بتوان گفت زمانی می رسد که  می توانید باسیلوس f را خریداری کنید. هنوز این باکتری به صورت رسمی در انسان آزمایش نشده است و هیچ کس نمی داند که آن در بدن انسان چگونه کار می کند اما دکتر بروچکف برای نخستین بار از روی کنجکاوی بسیار تصمیم گرفت این باکتری را به خود تزریق کند و ببیند که چه اتفاقی می افتد.

قطعا این دکتر هنوز زنده است و اعلام کرده است که احساسی بسیار بهتر از همیشه دارد. او گفته است که در طی دو سال گذشته هیچ گونه آنفولانزایی نداشته است و سطح انرژی بدنش بسیار بالا گزارش داده شده است. تمام این ها می تواند اثر پلاکتی باشد که از باسیلوس f دریافت کرده است.

تمام این نظریه ها نیازمند زمان و تحقیقات بیشتری می باشد که می تواند زندگی انسان را تغییر دهد در صورتی که دکتر بروچکف تا هزار سال زندگی کند این سوال پیش می آید که ” آیا دکتر بروچکف ” اکسیر حیات ” را پیدا کرده است؟

منبع :

curiosity.com

 

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین‌های این هفته در نت‌نوشت

برو بالا