1398-06-28
دانستنی‌های سلامتی

قهوه و کبد: دوست هم یا دشمن هم؟!!

قهوه و کبد

رابطه قهوه و کبد همواره یکی از موضوعات چالش برانگیز محققان است. قهوه یکی از پرطرفدار­ترین نوشیدنی­‌ها روی زمین است، و خبر خوب آن است که طبق گزارش­‌های تازه منتشر ­شده، ریسک ابتلا به بیماری­‌های کبد را تا ۷۰% کاهش می­ دهد. قبل از خواندن ادامه مطلب در نت نوشت ممکن است بخواهید قهوه­ جوش را روشن کنید.

بررسی رابطه قهوه و کبد

گل و لای، خاک، انرژیِ مایع، عصاره وحشی یا هر چیزی که آن را بنامید، قهوه به مدت طولانی نوشیدنی مورد علاقه انرژی بخش مردم بوده است. در اخبار پزشکی امروز، ما همیشه تحقیقاتی را که در رابطه با قهوه هستند پوشش می­ دهیم.

حدس می‌زنم همه می‌خواهیم بدانیم آیا این طلای سیاهی را که هر چند ساعت یک بار می­ نوشیم، مفید است یا مضر؟ در طی سال‌ها، بیشتر جوانب قهوه را بررسی کرده­ ایم، اما طبق آخرین گزارش­‌ها این نوشیدنی می­ تواند احیا کننده‌ای برای کبد­ باشد.

این اخبار خوشایند در رابطه با قهوه و کبد از یک میزگرد به دستمان رسیده است که در جامعه سلطنتی پزشکی واقع در لندن برگزار شد. همچنین در این تحقیق متخصصین پزشکی، دانشگاهیان و نمایندگان انجمن‌های کبد از هفت کشور اروپایی شرکت کرده بودند که موضوع جاری و چالش­‌های آن را مورد بحث قرار دادند و اندیشه‌های خود را را در رابطه قهوه و کبد بررسی کردند.

بیماری کبدی در حال افزایش است

بیماری مزمن کبد یکی از رایج­ ترین بیماری­‌ها است که سبب مرگ و میر در آمریکا شده است. هر سال حدود ۳۱۰۰۰ آمریکایی به علت سیروز کبدی می­ میرند. به طرز نگران کننده ­ای به نظر می‌­رسد بیماری کبد در جهان غرب در حال افزایش باشد که ناشی از مصرف زیاد الکل،کالری و چربی است.

یکی از نگرانی‌­هایی که در این مطالعه مورد بحث قرار گرفته ­است، آن است که بیشتر مردمی که بیماری کبدی دارند، نسبت به مشکل خود آگاه نیستند. هرچند کبد یک عضو حیاتی است، اما اغلب در نظر گرفته نمی‌شودکه مانند قلب، اولویت بالایی دارد.

اما آخرین گزارش­‌ها تسکین دهنده این نگرانی­‌هاست: فنجان کوچک قهوه ­ای که در دست دارید، ممکن است بتواند روزی نجاتتان دهد. Prof. Alexander اهمیت این گفته را بیشتر توضیح می‌دهد: “بیماری­‌های کبد در سرتا­سر اروپا در حال افزایش است و این مهم است که ما بدانیم چطور قهوه، یکی از محبوب­ ترین نوشیدنی­‌ها در جهان، بر این بیماری اثر دارد.”

Prof. Alexander می‌­گوید: “تحقیقات، قهوه را پیشنهاد می­ کند. قهوه ممکن است خطر ابتلا به بیماری­‌های کبد را کاهش دهد و حائز اهمیت است که بیماران اطلاعات مربوطه در حوزه رژیم مناسب غذایی و توصیه‌های متخصصین سلامت جهت تفهیم درست ­تر آن را در نظر بگیرند.”

نوشیدن قهوه، خطر رشد سرطان کبد را ۴۰% کاهش می­ دهد

نوشیدن قهوه، خطر رشد سرطان کبد را ۴۰% کاهش می­ دهد

یافته‌ها حاکی از آن است که نوشیدن قهوه، خطر رشد سرطان کبد را ۴۰% کاهش می­ دهد. تصور می­ شود که سرطان کبد غالبا به دلیل وجود مشکلی در کبد گسترش پیدا می­ کند. از این رو این کاهش خطر ممکن است به دلیل اثر محافظتی بر روی کل کبد باشد.

دیگر مطالعات درباره قهوه و کبد ، نشان­ دهنده کاهش ۲۵ الی ۷۰ درصدی خطر ابتلا به سیروز کبدی هستند. یکی دیگر از مقالات در باب موضوع مقایسه خطرات و مزایای قهوه عنوان می­ کند: “اگرچه قهوه خطر انسداد رگ­‌های کرونری را افزایش می‌دهد، لکن خطر ابتلا به دیگر عوامل نظیر سیروز را کاهش می‌­دهد.”

برای اضافه­ کردن موردی دیگر به این لیست در حال افزایش از خواص قهوه و کبد ، جا دارد از تاثیر مثبت آن بر روی بیماری کبد چرب غیر الکلی (NAFLD) نام ببریم. به گفته یکی از نویسندگان: “تحلیل‌های ما نشان ­دهنده آن است که کافئین مصرفی به طور مستقل با کم کردن خطر بیماری کبد چرب غیر الکلی مرتبط است که خود، نشان­ دهنده یک اثر محافظتی بالقوه است.”

در نتیجه بعضی از مطالعات که به طور کلی بر مصرف قهوه و بیماری مزمن کبدی متمرکز شده ­اند، به نظر می‌­رسد در کسانی که قهوه می‌­نوشند، خطر این بیماری تا حدودی رفع می­ شود. در صورتی که کم قهوه مصرف کنند، ریسک یاد ­شده به طور متوسط ۲۵-۳۰% کاهش می­ یابد و این میزان تا ۶۵% برای کسانی که از علاقه مندان مصرف قهوه هستند، افزایش خواهد یافت.

ممکن است که برخی از نتایج گمراه کننده باشند. به گفته یک نویسنده: “متابولیسم کافئین امکان دارد به افراد ناشتایی که دارای سیروز کبدی هستند زیان برساند. این ارتباط می­ تواند به دلیل کاهش نوشیدن قهوه در افرادی که سیروز کبدی دارند، باشد.” با این حال تاثیرات مثبت در چندین مطالعه، به قدری قوی است که می­ توان اظهار نظر بالا را به حساب نیاورد. به دلیل این ­که بیماری‌های کبدی در جهان غرب در حال افزایش است، این یافته‌ها بسیار ارزشمند هستند.

بیماری کبدی، قاتل خاموشی است که اغلب علائمی را نشان نمی‌­دهد تا زمانی که دیگر بسیار دیر شود. قهوه، نوشیدنی است که به آسانی در دسترس همگان قرار دارد و مرتبا آن را می­ نوشند ­(به ­صورت دمی، قهوه فوری یا اسپرسو) که امکان دارد در میزان پیشگیری بیماری با هم تفاوت داشته باشند و در برخی موارد پیشرفت بیماری کبد را کند نمایند. این، یک گزینه آسان جهت ساختن زندگی بهتر است.

چگونه قهوه، این دوای سحرآمیز را برای کبد می­ سازد؟

مکانیسم­‌های اصلی که در نقش حفاظتی قهوه دست دارند، شناخته نشده ­اند. اما نظریه­‌هایی در این­ باره بیان شده­ است. کافئین، یکی از ترکیبات اصلی سازنده قهوه، ممکن است یکی از این موارد باشد.

به­ خصوص بحث پاراگزانتین، یکی از متابولیت­‌های اصلی کافئین، به ­میان می­ آید. پاراگزانتین، سنتز ترکیب‌هایی را که باعث کاهش رشد بافت همبند می‌شود، متوقف می‌­کند. این مورد، به ­نوبه خود سرعت گسترش فیبروز کبد، سیروز الکلی و سرطان کبد را کاهش می‌­دهد.

یکی از مشکلات این نظریه این است که به نظر نمی‌­رسد نوشیدن چای همانند قهوه، همان منافع معجزه­ آسا را بر روی کبد داشته باشد. پس شاید این همه­ داستان نباشد.

تحقیقات دیگر، به سایر عناصر قهوه به نام­‌های KAHWEOL و CAFESTOL اشاره کرده ­اند. شواهدی وجود دارد که این ترکیبات خواص ضد سرطانی دارند. به احتمال قوی دامنه‌ای از ترکیبات و مکانیسم‌هایی وجود دارند که در این نفع رسانی به کبد درگیر هستند.

این مکانیسم­‌ها به هر شکل که باشند، تا آنجا که به کبد شما مربوط می­ شود، باز هم قهوه نمی‌­تواند در این مورد اشتباه کند. اما هشداری مهم در این­ باره وجود دارد: کافئین برای همه بی خطر نیست.

همانطور که دکتر Yella Hewings-Marti،در مقاله شیرجه در قهوه و سلامتی توضیح می­ دهد: “گروه­‌هایی که بیشترین خطر را در برابر اثرات منفی مصرف قهوه دارند، شامل مادران باردار و شیرده، کودکان و نوجوانان و احتمالا بیمارانی با شرایط خاص می‌­شود.”

اما، اگر شما در این لیست نیستید، نوشیدن چند فنجان قهوه در روز می‌­تواند سلامت کبدتان را تضمین نماید.

بیشتر بخوانید: بالا بودن آنزیم‌‌های کبدی در آزمایش آنزیم‌های کبدی نشانه چیست؟

منبع + + +

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا