معرفی اپ

بررسی پیام رسان گپ ، موفق ولی بدون شناسنامه و مرموز !!!

گپ و گفت یکی از نیازهای ضروری آدمی است، نیازی که جای خالیش را هیچ چیز پر نمی‌کند، خواه کسی برای صحبت کردن در کنارت باشد؛ خواه نباشد. همین مسئله باعث پدیدار شدن یک نیاز و رویارویی آدمیان با چالشی جدید به نام ابزارهای ارتباطی شد، حال با گذشت سالیان دراز از ارسال اولین تلگراف و بعد از آن به میان آمدن تلفن و موبایل و …. نوبت به پیام‌رسان‌ها رسیده است. نیازی که یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایش می‌تواند بومی بودن آن باشد. پیش از این در نت نوشت به بررسی پیام رسان های فارسی پرداختیم، پرونده پیام رسان ایتا ، آی گپ ، بله را خواندید، در ادامه با بررسی پیام رسان گپ با ما همراه باشید

بیشتر بخوانید: جایگزین تلگرام ؛ زندگی را با کدام پیام رسان ادامه دهیم؟؟؟

بررسی پیام رسان گپ

اینکه هر ابزار وسیله یا خدمتی توسط تولیدکنندگان و ارائه دهندگان خدمات داخلی تامین و ارائه شود از جهات مختلفی حائز اهمیت است مثل پیگیری عیوب و نواقص احتمالی پیش آمده، استفاده از خدمات محلی و بومی و …؛ اما چیزی که درباره پیام‌رسان‌ها اهمیت بیشتری نسبت به سایرین دارد امنیت است. شاید همین باعث شده که اپلیکیشنی مثل این پیام‌رسان یا … ویژگی «امنیت» را برای خدماتش برجسته کند.

پیام رسان گپ بدون شناسنامه

گپ 1

گپ – سابقه

با وجود اینکه هنوز پیام رسان گپ شناسنامه کاملی از خود منتشر نکرده است اما برای بررسی پیام رسان گپ با مراجعه به وب‌سایت آن می‌توان دریافت که این پیام‌رسان ایرانی تابع و تحت پوشش قوانین جمهوری اسلامی ایران است که این خود برای بسیاری از کاربران اپلیکیشن نشانه‌ای از امنیت و دلیلی برای اعتماد است. هرچند ناقص بودن شناسنامه و عدم مشخص بودن نام شرکت یا شخص سازنده و پشتیبان می‌تواند باعث ایجاد شبهات بدی شده و موجب ریزش بسیاری از کاربرانش شود.

بیشتر بخوانید: مقایسه سروش و گپ ؛ بررسی و مقایسه جایگزین ها احتمالی تلگرام

رمز ورود، پوسته سفارشی

رمز - گپ

رمز – گپ

یکی از کارهایی که پیام رسان گپ برای اپلیکیشن انجام داد ارائه رمز ورود به اپلیکیشن و دسترسی به پبام‌ها است، کاری که بقیه پیام‌رسان‌های ایرانی از انجام آن غافل شدند. پیام رسان گپ قابلیت سفارشی‌سازی را نیز به کاربرانش ارائه داده است، به این صورت که هر کاربر می‌تواند پوسته دلخواهش را به این پیام‌رسان اضافه کند و از اینکه در محیطی مورد علاقه خود قرار گرفته است خرسند باشد.

ربات

در بررسی پیام رسان گپ نباید فراموش کنیم که قابلیت ربات‌های تلگرام آنقدر مفید و کاربردی است که باعث می‌شود بسیاری از سازندگان برای سهولت کار خود از آن استفاده می‌کنند، همین شد که پیام‌رسان ایرانی گپ هم به فکر راه اندازی این سرویس برای کاربرانش افتاد، آن هم تحت عنوان «مرکز توسعه دهنده». از تفاوت‌های مهم و کلیدی این دو می‌توان به امکان دسترسی به پرتال مدیران برای کنترل راحت و سریع ربات اشاره کرد، همچنین تفاوت کلیدی دیگری که میان این دو وجود دارد همکاری این بخش با بخش مالی این پلتفرم است که شاید بهترین و مهم‌ترین دلیل موجود است. خدمات مالی و بانکی گپ که با بخش‌هی مختلفی از آن همکاری می‌کند دارای کیف پول الکترونیک و …. است.

بیشتر بخوانید: بررسی پیام‌ رسان بله ، پیام‌ رسان اختصاصی بانکی‌ها با نیم میلیون هوادار مقتصد!

کیف پول در پیام رسان گپ

گپ - کیف پول

گپ – کیف پول

ارائه خدماتی از قبیل کیف پول و قابلیت پرداخت و درخواست پول از مواردی هستند که بخش مالی و بانکی این اپلیکیشن را برجسته‌تر می‌کنند و از طرفی هم موجب رونق کسب و کارهای مجازی در بستر این پیام‌رسان ایرانی می‌شود . این موارد نباید در بررسی پیام رسان گپ از قلم بیفتد. از دیگر مزایای پیام رسان گپ می‌توان به طراحی خوب ui , ux و استیکرهای اختصاصی آن اشاره کرد، موردی که گاهی حتی محصور کننده است.

بیشتر بخوانید: بررسی پیام رسان آی گپ ، جایزه یک میلیارد تومانی به چه کسی خواهد رسید؟

آنلاین نشدن

گپ - بازار

بازار

اگر بخواهیم سری هم به معایب پیام رسان گپ بزنیم میتوانیم از عدم وجود امکان پنهان کردن آنلاین بودن یا نبودن کاربران گفت و سپس عدم وجود قابلیت بی صدا کردن هر چت، این کار تنها با بی‌صدا کردن کل چت‌ها و پیام‌رسان امکان پذیر است.

بیشتر بخوانید: بررسی پیام رسان ایتا ، کپی یا نمونه شبیه‌سازی شده از تلگرام؟!

در بررسی پیام رسان گپ اگر از حق نگذریم؛ بدون توجه به معایب کلی و جزئی موجود در پیام‌رسان گپ و همچنین عدم وضوح پیشینه و سابقه آن می‌توان آن را از موفق‌ترین پیام‌رسان‌های ایرانی دانست. اما مسئله دیگری که حائز اهمیت است این است که تعداد کاربران در سایت گپ برابر با ۲,۲۹۸,۶۲۴ کاربر است در حالی که در کافه بازار این مقدار چیزی در حدود ۵۰۰ هزار نصب فعال است.

امیدواریم که علاوه بر تمامی اپلیکیشن‌ها و پیام‌رسان‌های ایرانی دیگر، گپ هم مخاطبان خود را پیدا کرده و جایگزینی برای نمونه های خارجی باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا