پیشنهاد شنیدنی

پیشنهاد شنیدنی: Duktus اثر Nils Frahm از آلبوم ۷fingers

Duktus اثر Nils Frahm از آلبوم ۷fingers

Nils Frahm  موسیقیدان، تولید کننده و تنظیم کننده ی آلمانی متولد ۲۰ سپتامبر ۱۹۸۲ است. موسیقی ابداعی، متفکرانه و مینی مالیستی فرام، موسیقی کلاسیک و الکترونیک را به هم می آمیزد و با استفاده از ساز اصلی پیانو به همراه سینتی سایزر و درام های الکترونیکی یک موسیقی منحصر بفرد، بکر و در عین حال شخصی می آفریند که به شکلی مستقل در ذهن نفوذ می کند و زیرمتن هائی تخیلی را در معرض تماشا قرار می دهد که کماکان ماهیتی هیپنوتیک دارد.

Nils Frahm موسیقیدان، تولید کننده و تنظیم کننده ی آلمانی متولد ۲۰ سپتامبر ۱۹۸۲ است. موسیقی ابداعی، متفکرانه و مینی مالیستی فرام، موسیقی کلاسیک و الکترونیک را به هم می آمیزد و با استفاده از ساز اصلی پیانو به همراه سینتی سایزر و درام های الکترونیکی یک موسیقی منحصر بفرد، بکر و در عین حال شخصی می آفریند که به شکلی مستقل در ذهن نفوذ می کند و زیرمتن هائی تخیلی را در معرض تماشا قرار می دهد که کماکان ماهیتی هیپنوتیک دارد. Nils Frahm توسط پدرش که عکاس و طراح کاور شرکت های موسیقی بود با دنیای موسیقی آشنا شد و در کودکی نزد یکی از شاگردان چایکوفسکی در برلین نوازندگی پیانو را آموخت. دیدگاه Nils Frahm درباره ی هنر، موسیقی و جهان بینی کلی او از جهان و زندگی در جملات زیر خلاصه می شود:

– من می فهمم که باید برای چیزی که زیباست، رنج بکشی. این بزرگترین نقد من به عصر حاضر است. اینکه تلاش می کنیم، رنج و سختی را از زندگی هامان حذف کنیم تا فقط زیبائی را نگاه داریم. من فکر می کنم همیشه نمی توانم به ساختن موسیقی ادامه دهم و بیشتر و بیشتر نگران بیماری هائی هستم که در دنیا می بینم و فکر می کنم که موسیقی به اندازه ی کافی کاری برای حل آنها انجام نمی دهد. / nytimes ترجمه ی عباس سیدین

در ادامه قطعه ی زیبا و مرموز Duktus از آلبوم ۷fingers اثر Nils Frahm را در پیشنهاد شنیدنی با هم می شنویم و لذت می بریم.

پیشنهاد شنیدنی: Tears of an angel روز، رایحه‎ی قهوه و جهانی به رنگ مارتی فریدمن

پیشنهاد شنیدنی: The Art of a Soft Landing از گروه بریتیش راک

پیشنهاد شنیدنی: Le Tunnel d’Or از AaRON

پیشنهاد شنیدنی: supergirl از Reamonn

به کانال تلگرام نت نوشت بپیوندیدبه صفحه اینستاگرام نت نوشت بپیوندید
برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا