پیشنهاد شنیدنی

پیشنهاد شنیدنی: Duktus اثر Nils Frahm از آلبوم ۷fingers

Duktus اثر Nils Frahm از آلبوم ۷fingers

Nils Frahm  موسیقیدان، تولید کننده و تنظیم کننده ی آلمانی متولد ۲۰ سپتامبر ۱۹۸۲ است. موسیقی ابداعی، متفکرانه و مینی مالیستی فرام، موسیقی کلاسیک و الکترونیک را به هم می آمیزد و با استفاده از ساز اصلی پیانو به همراه سینتی سایزر و درام های الکترونیکی یک موسیقی منحصر بفرد، بکر و در عین حال شخصی می آفریند که به شکلی مستقل در ذهن نفوذ می کند و زیرمتن هائی تخیلی را در معرض تماشا قرار می دهد که کماکان ماهیتی هیپنوتیک دارد.

۲+

Nils Frahm موسیقیدان، تولید کننده و تنظیم کننده ی آلمانی متولد ۲۰ سپتامبر ۱۹۸۲ است. موسیقی ابداعی، متفکرانه و مینی مالیستی فرام، موسیقی کلاسیک و الکترونیک را به هم می آمیزد و با استفاده از ساز اصلی پیانو به همراه سینتی سایزر و درام های الکترونیکی یک موسیقی منحصر بفرد، بکر و در عین حال شخصی می آفریند که به شکلی مستقل در ذهن نفوذ می کند و زیرمتن هائی تخیلی را در معرض تماشا قرار می دهد که کماکان ماهیتی هیپنوتیک دارد. Nils Frahm توسط پدرش که عکاس و طراح کاور شرکت های موسیقی بود با دنیای موسیقی آشنا شد و در کودکی نزد یکی از شاگردان چایکوفسکی در برلین نوازندگی پیانو را آموخت. دیدگاه Nils Frahm درباره ی هنر، موسیقی و جهان بینی کلی او از جهان و زندگی در جملات زیر خلاصه می شود:

– من می فهمم که باید برای چیزی که زیباست، رنج بکشی. این بزرگترین نقد من به عصر حاضر است. اینکه تلاش می کنیم، رنج و سختی را از زندگی هامان حذف کنیم تا فقط زیبائی را نگاه داریم. من فکر می کنم همیشه نمی توانم به ساختن موسیقی ادامه دهم و بیشتر و بیشتر نگران بیماری هائی هستم که در دنیا می بینم و فکر می کنم که موسیقی به اندازه ی کافی کاری برای حل آنها انجام نمی دهد. / nytimes ترجمه ی عباس سیدین

در ادامه قطعه ی زیبا و مرموز Duktus از آلبوم ۷fingers اثر Nils Frahm را در پیشنهاد شنیدنی با هم می شنویم و لذت می بریم.

پیشنهاد شنیدنی: Tears of an angel روز، رایحه‎ی قهوه و جهانی به رنگ مارتی فریدمن

پیشنهاد شنیدنی: The Art of a Soft Landing از گروه بریتیش راک

پیشنهاد شنیدنی: Le Tunnel d’Or از AaRON

پیشنهاد شنیدنی: supergirl از Reamonn

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین‌های این هفته در نت‌نوشت

برو بالا