بازی

بازی Windowframe سرگرمی مناسب برای یک آخر هفته لذت بخش!

برای بسیاری از افراد پیدا کردن وقت آزاد جهت انجام و به اتمام رساندن یک بازی ویدئویی کاری بسیار دشوار است. جالب است بدانید که هر چهار ماه یکبار، رویدادی تحت عنوان Ludum Dare برگزار میگردد که شرکت کنندگان سعی میکنند تنها در ۴۸ ساعت یک بازی ویدئویی را از ابتدا ساخته و کامل نمایند. اغلب، بهترین بازی‌های این رویداد از ایده، مکانیک و طرح خاصی بهره میبرند. در ادامه با معرفی بازی Windowframe همراه نت نوشت باشید.

بیشتر بخوانید: بهترین بازی اندروید ۲۰۱۸

بازی Windowframe که توسط دانیل لینسن در ۳۵ اُمین دوره این رقابت‌ها در سال ۲۰۱۵ معرفی شد مثالی از چنین بازی است که بر روی یک مفهوم خاص و هوشمندانه تمرکز کرده است.

Windowframe یک بازی دوبُعدی بوده و کاربر میتواند با استفاده از “Mouse” سایز صفحه نمایش بازی را تغییر داده و به دنبال آن واکنش محیط بازی نیز تغییر خواهد کرد.

بیشتر بخوانید: بهترین بازی های سال ۲۰۱۷ برای همه کنسول ها؛ ترین‌های ۲۰۱۷

بازی Windowframe
بازی Windowframe

با کوچک کردن سایز محیط بازی، تکیه‌گاهی در مقابل بازیکن قرار گرفته که میتواند از آن جهت “پریدن” استفاده کند. همچنین کوچک کردن سبب میشود از سوراخ‌هایی که تا قبل از آن قادر به عبور از آنها نبودید نیز عبور کنید. در شروع بازی شما شش فرصت جهت تغییر محیط بازی و پیشبرد بازی در اختیار دارید. اگرچه ممکن است این شش فرصت کافی به نظر برسد، اما با پیشرفت بازی، یک به یک آنها را از دست خواهید داد. همچنین در تعدادی از مراحل، خون‌آشامی مقابل شما قرار گرفته و کشتن آنها سبب خواهد شد تا فرصت‌هایی که در اختیار شما قرار دارد کمتر نیز گردد.

در مراحل ابتدایی بازی بسیار آسان به نظر خواهد‌رسید، اما به زودی متوجه میشوید که هر یک از مراحل همچون پازلی بوده و برای عبور از آنها باید قدرت فکر، خلاقیت و نهایت تلاش خود را به کار بگیرید.

بیشتر بخوانید: ۱۱ بازی برتر اندروید در سال ۲۰۱۷ که نباید از دست بدهید!

بازی Windowframe
بازی Windowframe

Windowframe به عنوان یک بازی که تنها در ۴۸ ساعت ساخته شده، به راحتی می تواند یک “دمو” از مکانیک بازی هوشمندانه باشد. این عنوان همچنین نشان می دهد که چگونه سطح بازی، پازل و طراحی خوب در کنار یکدیگر سبب خواهند شد تا یک بازی عالی شناخته شود.

شما میتوانید این بازی که جهت آغاز و اتمام آن زمانی حدود یک تا دو ساعت لازم است را، از وبسایت itch.io تهیه نمایید.

بیشتر بخوانید: ۱۱ بازی اختصاصی آیفون و آیپد که رقیبی در اندروید ندارند!

بیشتر بخوانید: بررسی XBOX ONE X جدیدترین کنسول بازی مایکروسافت

بیشتر بخوانید: بررسی بازی Assassin’s Creed : Origins

بیشتر بخوانید: بررسی بازی Forza Motorsport 7 ؛ برترین بازی ویدیویی ساخته شده تاکنون!

محمدرضا مشهدی زاده

محمدرضا مشهدی زاده هستم. فیلم و سریال بخش عمده ی سرگرمی من رو تشکیل میدن و بعد از اون به مقدار بسیار کمی بازی با کنسول، اگر هم فرصتی پیش بیاد داستان های کوتاه رو برای خوندن میپسندم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا