ارز دیجیتال

حباب ترکید! ارزش بیت کوین ۱۰،۰۰۰ دلار پایین آمد؛ ارزهای دیجیتال دیگر هم دچار سقوط شده‌اند!

همانطور که میدانید ارزش بیت کوین در ماه های قبل و به صورت کاملا واضح در اواسط سال ۲۰۱۷ میلادی به صورت تمام وقت افزایشی ۱۹۵۰۰ دلاری داشته است. اما خبر بد برای سرمایه گذاران در این نوع ارز های دیجیتالی اینکه ارزش بیتکوین و سایر ارز های حاضر و قابل دسترس طی دیروز و  امروز ۴۸ درصد کاهش یافته است. به طور خلاصه ارزش بیت کوین ۱۰ هزار دلار پایین آمده است.

آخرین باری که ارزش هر واحد از این ارز ۱۰،۰۰۰ دلار بود، حدودا اواخر ماه نوامبر سال گذشته بود، یعنی قبل از اینکه افزایش ارزش سایر ارزهای دیجیتال به طور سریع و تقریبا غیر قابل توضیحی اتفاق بیفتد. در پایان سال ۲۰۱۷ بیت کوین روند نزولی در پیش گرفت، اما در آغاز سال جدید ارزش آن تقریبا ثابت ماند و حتی کمی افزایش پیدا کرد. ارزش واحد های بیت کوین در ده روز گذشته به ۱۷ هزار دلار هم رسیده، اما در کل ارزش این ارز با رویه ایی نزولی مواجه می باشد.

ارزش هر واحد بیت کوین 10،000 دلار پایین آمد
ارزش هر واحد بیت کوین ۱۰،۰۰۰ دلار پایین آمد

دیگر ارزهای دیجیتال شاخص نیز در ۲۴ ساعت گذشته سقوطی دو رقمی را تجربه کرده اند. ارزش ارز های اتریوم (Ethereum)، مونئرو(Monero)، بیت کوین کش (Bitcoin Cash) و لایت کوین (Litecoin) بین ۱۵ تا ۲۵ درصد کاهش یافته است.

احتمال می رود علت دقیق این نوسانات همانطور که همه می دانند، شایعات اخیر مبنی بر ممنوعیت مبادله ارز های دیجیتال در کره جنوبی باشد که موجبات نگرانی در بازار این نوع ارزها را فراهم کرده است. اکنون این کشور آسیای شرقی تصریح کرده که چنین ممنوعیتی در آینده نزدیک در این کشور اتفاق نخواهد افتاد، در حالیکه چیزی مشابه با این خبر از همسایه کره یعنی چین، که به عنوان بزرگترین اعانه دهنده استخراج بیت کوین در جهان شناخته می شود، به گوش می رسد.

چند ساعت پس از آن، حال این ارز مجازی کمی رو به بهبودی می رود تا این زمان که ارزش هر واحد از آن به ۱۱۶۵۲ دلار رسیده است. آنچه که بیشتر بر آن تاکید می شود، افزایش اخیر این ارز در پی نوسانات آن است. که به موجب تغییر ۱۰۰ دلاری در ارزش به سرتیتر اخبار تبدیل شده بود ولی اکنون بعد از چند ساعت، مبادله بیت کوین در جهان به صورت عادی جریان دارد!

منبع: www.neowin.net

محمد سلیمانی

کارشناسی مترجمی زبان انگلیسی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا