دانستنی‌های سلامتی

روش نگهداری میوه و سبزیجات در یخچال

روش نگهداری میوه و سبزیجات در یخچال

برای همه ما اتفاق افتاده است که به سبزی فروشی یا میدان های تره بار می رویم و طراوت انواع و اقسام سبزیجات و میوه ها و خاصیتی که از آن ها می دانیم باعث می شود تا حسابی خرید کنیم و به خانه بیاوریم؛ بعد می مانیم که چه طور این همه مواد سالم را در یخچال جا بدهیم. معمولا یخچال و فریزر را پر می کنیم به طوری که دیگر فضایی برای گردش هوا باقی نمی ماند. بعد هم که که بعد از کلی زحمت آن ها را شستیم و در یخچال و فریزر جا دادیم چند روز بعد می بینیم که طراوت و تازگی خود را از دست داده اند. نه دلمان می آید این مواد مغذی و سالم را دور بریزیم و نه آن قدر تازگی دارند که با رغبت مصرفشان کنیم. در نت‌نوشت امروز با نحوه و مکان درست نگهداری سبزی و میوه آشنا شوید تا حداکثر استفاده را از این مواد غذایی پرخاصیت داشته باشید.

امروز با نحوه و مکان و روش نگهداری میوه و سبزیجات در یخچال آشنا شوید تا حداکثر استفاده را از این مواد غذایی پرخاصیت داشته باشید. برای همه ما اتفاق افتاده است که به سبزی فروشی یا میدان های تره بار می رویم و طراوت انواع و اقسام سبزیجات و میوه ها و خاصیتی که از آن ها می دانیم باعث می شود تا حسابی خرید کنیم و به خانه بیاوریم؛ بعد می مانیم که چه طور این همه مواد سالم را در یخچال جا بدهیم. معمولا یخچال و فریزر را پر می کنیم به طوری که دیگر فضایی برای گردش هوا باقی نمی ماند. بعد هم که که بعد از کلی زحمت آن ها را شستیم و در یخچال و فریزر جا دادیم چند روز بعد می بینیم که طراوت و تازگی خود را از دست داده اند. نه دلمان می آید این مواد مغذی و سالم را دور بریزیم و نه آن قدر تازگی دارند که با رغبت مصرفشان کنیم.

بیشتر بخوانید: روش نگهداری هویج

روش نگهداری میوه و سبزیجات در یخچال

انواع توت

روش نگهداری میوه و سبزیجات در یخچال

روش نگهداری میوه و سبزیجات در یخچال

بیشتر انواع توت بعد از یکی دو روز خراب می شوند و امکان مصرف ندارند. بهترین کار دسته بندی آن هاست. پس با توجه به طول مدت نگهداری هر کدام از آن ها می توانیم روش نگهداری را تغییر دهیم. حتی می توان مکان نگهداری آن ها در یخچال و فریزر را درست مشخص کنید تا این گروه غذایی پرخاصیت دیرتر خراب شوند.

بهترین روش نگهداری انواع توت نگهداری جداگانه هر نوع توت است. در عین حال به منظور جلوگیری از کپک زدن آن ها بهتر است ابتدا آن ها را کمی در آب سرد یخ بخیسانیم تا هم تمیز شوند هم طراوت بیشتری پیدا کنند. بعد از آب کشی دوباره مقداری آب را همراه با یکی دو تکه یخ که یک قاشق سرکه سفید به آن اضافه کرده اید؛ محلول مناسبی برای نگهداری توت ها است.

توجه کنید در صورتی که از انواع توت خشک استفاده می کنید ابتدا کمی آن ها را در معرض هوا قرار دهید. سپس آن ها را در ظرفی نگهداری کنید که پارچه یا حوله تمیزی را در کف ظرف قرار داده اید و توت ها را روی آن ها گذاشته اید. به این ترتیب رطوبت اضافه جذب حوله شده مانع از خراب شدن توت می شود.

بیشتر بخوانید: روش تازه نگه داشتن کلم بروکلی در فریزر

سبزیجات

در روش نگهداری میوه و سبزیجات در یخچال سبزیجاتی مثل سیب زمینی، نخود فرنگی، لوبیا سبز، بروکلی، انواع فلفل، ذرت، کلم، خیار، کرفس را در محیط سرد یخچال در جایی قرار دهید که به نام قسمت سرد یا chilled معروف است. البته برای سیب زمینی اگر به میزان کمی استفاده می کنید از این روش استفاده کنید در غیر این صورت از باقی روش نگهداری میوه و سبزیجات در یخچال که در مقاله آمده بهره بگیرید. خوب است آن ها را سلفون پیچ کنید چون در صورت شستن زودتر خراب می شوند.

بیشتر بخوانید: خواص جوانه کلم بروکلی

سبزیجات سبز برگ

این نوع سبزیجات را به روش های مختلفی می توانید نگهداری کنید. یکی از بهترین روش ها این است که آن ها را بدون آن که بشویید همراه با ساقه در دستمال کاغذی یا حوله های نازک یا سلفون در یخچال نگهداری کنید تا طراوت خود را حفظ کنید. انواع کلم  بخصوص کلم برگ ها را می توانید در یک فضای سرد بیرون از یخچال برای مدت طولانی نگهداری کنید.

یکی دیگر از روش نگهداری میوه و سبزیجات در یخچال شستن آن ها، قرار دادن در سبد برای گرفتن آب اضافی و سپس بسته بندی در کیسه ها و نگهداری در فریزر است.

بیشتر بخوانید: روش نگهداری خیار

سبزیجات ریشه دار

سبزیجاتی مثل هویج و چغندر را بین۳ تا ۵ روز می توانید در یخچال نگهداری کنید. برای نگهداری بیشتر، بهتر است آن ها را در شن یا خاک در هوای نسبتا سرد بگذارید تا مدت زمان بیشتری بین ۱۵ تا ۳۰ روز به طور تازه در اختیار داشته باشید. بخصوص اگر آن ها را همراه با ساقه هایشان می خرید می توانید با قراردادن در خاک هم از برگ ها استفاده کنید و هم هر زمان به هویج یا چغندر نیاز داشتید از خاک خارج کرده و پس از شستن مصرف کنید.

بیشتر بخوانید: خواص کلم بنفش

سبزی خوردن

روش نگهداری میوه و سبزیجات در یخچال این است که این نوع سبزیجات را براحتی می توانید پس از پاک کردن، شستن و گرفتن آب اضافه با قراردادن در یک ظرف دربسته ترجیحا از نوع آلومینیومی یا روحی خودمان؛ در غیر این صورت پلاستیکی یا حتی کیسه فریزر نگهداری کنید. در این صورت بین ۳ تا ۵ روز سبزی تازه خواهید داشت و نیاز به شستن مجدد آن ها ندارید. هر چند بهتر است در ظرف یک پارچه نازک نخی تمیز بگذارید.

یکی دیگر از روش های نگهداری سبزی خوردن پاک کردن آن ها و نگهداری آن ها در یک کیسه پلاستیکی سفید بدون شستن آن ها است. با این روش می توانید هر بار مقداری سبزی را جدا کرده، شسته و ضدعفونی و برای مصرف آماده نمایید.

ریحان و شاهی دو نوع سبزی هستند که زود خراب می شوند. اگر بتوانید آن ها را در گلدان خریداری کنید خیلی بهتر است. در این صورت تا زمانی که گیاه رشد می کند می توانید آن ها را بچیند، بشویید، آب اضافه آن را گرفته و برای سرو آماده کنید. در صورتی که آن ها را به صورت فله ای خریداری می کنید، آن ها را جداگانه نگهداری کنید و فقط موقع مصرف بشویید و برای سرو آماده کنید. حتی می توانید آن ها را در آب سرد در هوای اتاق در یک لیوان یا گلدان نگهداری کنید تا هم سبزی گیاه، تزیین بخش آشپزخانه باشد و هم همیشه در دسترس تان باشد. اگر می خواهید آن ها را در آب نگهداری کنید هر روز آب آن ها را عوض کنید، دو سه قطره روغن زیتون و یک قطعه یخ در آب لیوان بگذارید.

بیشتر بخوانید: نحوه کاشت سبزی خوردن در گلدان یا باغچه

گوجه

معمولا توصیه می شود گوجه به محض برش یا خرد شدن مصرف شود. پس سعی کنید همیشه آن ها را در خارج از یخچال در مکانی خنک نگهداری کنید و هر وقت نیاز داشتید به اندازه لازم شسته و خرد و مصرف کنید.

نگهداری گوجه در یخچال باعث نرم شدن یا لیچ شدن آن ها می شود. در صورتی که مقداری گوجه برش یا خرد شده باقی ماند آن را در ظرفی قرار دهید، روی آن یک کیسه فریزر بکشید و در یخچال بگذارید و در وعده بعدی آن را حتما مصرف کنید.

بیشتر بخوانید: روش نگهداری گوجه که خواصش حفظ شود و تازه بماند

مرکبات

بهترین مکان برای نگهداری مرکبات میز آشپزخانه یا دمای معمولی اتاق است. آن ها را بشویید و در یک سبد روی میز بگذارید. به این ترتیب مرکبات بیشتری هم میل می کنید. در صورتی که قصد دارید آن ها را در یخچال نگهداری کنید بهتر است آن ها را نشویید و در یک کیسه قرار دهید و هر بار برای مصرف مقدار مورد نیاز را جدا کرده بشویید و میل کنید.

پیاز و سیر

سیر و پیاز را همیشه باید در مکانی سرد و تاریک نگهداری کرد. کشوی یخچال مکان خوبی است. ولی بهترین مکان برای نگهداری سیر و پیاز زیرزمین یا زیر راه پله خانه ها است. در صورتی که سیر، پیاز و سیب زمینی را زیر راه پله یا در زیرزمین نگهداری می کنید آن ها را جدا از هم نگه دارید.

اگر بالکنی دارید که آفتاب گیر نیست در زمستان مکانی خوبی برای نگهداری سیب زمینی، سیر، پیاز، انواع کلم برگ و مرکبات است. حالا تصورش را بکنید دو گلدان خاک یا ماسه برای چغندر و هویج هم داشته باشید. هر وقت در بالکن را باز می کنید یک باغ خانگی کوچک خواهید داشت.

بیشتر بخوانید: روش نگهداری خیار

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا