اخبار تکنولوژی

سامسونگ خود را برای تغییر آلومینیوم به منیزیوم آماده میکند! گوشی‌های منیزیومی Metal 12 در راه اند!

اگر چه از این تغییر کمتر صحبت شده است ولی سامسونگ اخیرا استفاده از آلمینیوم را در ساخت بدنه لپ تاپ های خود را متوقف کرده است. این شرکت نوت بوک ۹ جدید خود را برای سال ۲۰۱۸  رو نمایی کرد و از برجسته ترین تغییرات آن استفاده از آلیاژ مخصوص منیزیوم در این محصول سامسونگ است، که به طور خاص برای آن ساخته شده است. سامسونگ این آلیاژ منیزیوم را به عنوان Metal 12 معرفی می کند. استفاده از این آلیاژ منیزیوم جدید باعث میشود  تا نوت بوک ۹ با دوام و سبک وزن باشد!

notebook-9 سامسونگ

سامسونگ نام “Metal 12” را در دفتر مالکیت معنوی اتحادیه اروپا ثبت کرده است و به همین ترتیب احتمال دارد که Metal 12 به زودی در بیشتر محصولات سامسونگ مانند گوشی های هوشمند و smartwatch ها استفاده شود.

استفاده از منیزیم به جای آلومینیوم در گوشی های جدید سامسونگ
استفاده از منیزیم به جای آلومینیوم در گوشی های جدید سامسونگ

سامسونگ در ثبت تجاری می نویسد که Metal 12 میتواند از این آلیاژ در دستگاه های خود استفاده کند ولی در هر حال انتظار نداشته باشید که Metal 12 در Galaxy S9 یا Note 9 استفاده شود، احتمال دارد که سامسونگ اولین بار در Galaxy S10 از منیزیم استفاده کند. یک بار دیگر هم منیزیم در Galaxy S7 استفاده شد ولی این نسخه هرگز به بازار عرضه نشد، این اولین بار نیست که این شرکت می خواهد از یک فلز جدید در ساخت تلفن همراه استفاده کند.

در حال حاضر آلومینیوم  بهترین و تنها انتخاب برای ساخت گوشی های هوشمند فلزی است، بنابراین ورود منیزیم به بازار بسیار هیجان انگیز خواهد بود. گوشی Essential Phone که توسط اندی روبین خالق اندروید روانه بازار شد ثابت کرده که تیتانیوم نیز، در ساخت بدنه تلفن همراه جایگاه خود را دارد، و چشم انداز داشتن یک دستگاه با دوام و سبکتر از گوشی های آلومینیومی فعلی است.

باید دید که منیزیوم میتواند جایگزین بهتری برای آلومینیوم و تیتانیوم باشد یا خیر!

محمدرضا صدرنژاد

دانشجو کارشناسی دانشکده فنی انقلاب اسلامی تهران در رشته ict و علاقه مند به تکنولوژی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا