دانستنی‌های سلامتی

جایگزین های سیر ، اگر از بوی سیر متنفرید!

جایگزین های سیر

اگر شما نمی توانید همیشه سیر بخورید جایگزین های سیر را به شما پیشنهاد می کنیم تا در غذاهای خود از آن استفاده کنید. می توانید یک سری مواد غذایی که خواصی شبیه به سیر دارند را استفاده کرده و جایگزین سیر کنید.

اگر شما نمی توانید همیشه سیر بخورید جایگزین های سیر را به شما پیشنهاد می کنیم تا در غذاهای خود از آن استفاده کنید. می توانید یک سری مواد غذایی که خواصی شبیه به سیر دارند را استفاده کرده و جایگزین سیر کنید. بسیاری از ادویه جات و سبزیجات هستند که می توانند زمانی که سیر در دسترس ما نیست یا به هر علتی نمی توانیم سیر بخوریم، جایگزین های سیر باشند. نت نوشت چند نمونه از این مواد غذایی را به شما معرفی می کند. از بهترین مواد غذایی جایگزین سیر می توانیم به کرفس، زیره سبز، رازیانه، ریشه کرفس، پودر سیر، فلفل قرمز، زنجبیل و حتی هویج اشاره کرد.

کرفس از جایگزین های سیر

کرفس از محبوب ترین جایگزین های سیر و جایگزین پیاز است که طعم معطر و خاصش می تواند مزه خوبی به بیشتر غذاها بدهد. شما می توانید کرفس را به گوشت گوسفند و سس پاستای ایتالیایی اضافه کنید.

ریشه کرفس

جایگزین های سیر

ریشه کرفس همراه با جعفری طعم بسیار دلپذیری دارد و از جایگزین های سیر است

ریشه این سبزی را می توان به جای سیر استفاده کرد. ریشه کرفس همراه با جعفری طعم بسیار دلپذیری دارد.

رازیانه

رازیانه گیاهی شیرین و دارای عطر وطعم منحصر به فرد که با بافت پیاز و سیر همخوانی دارد و می توانید به جای سیر از رازیانه استفاده کنید.

زیره

زیره به خصوص زیره سبز از ادویه جات بسیار خوشمزه است که در بیشتر غذاهای هندی و تند کاربرد دارد و از جایگزین های سیر می تواند محسوب شود. علاوه بر آن عطر و طعمی تند به غذا می دهد. زیره جهت تقویت سیستم ایمنی بدن و هضم غذا بسیار مفید است.

پیازچه

پیازچه متعلق به خانواده سیر است بنابراین یک جایگزین بسیار خوب در غذاها برای سیر محسوب می شود. افرادی که نمی توانند سیر بخورند یا به بیماری سندرم روده تحریک پذیر IBS مبتلا هستند و یا این که به طور کلی به آلومینا حساسیت دارند می بایست از خوردن سیر خودداری کنند. این افراد می توانند پیازچه مصرف کنند.

زنجبیل

زنجبیل دقیقا طعمی مشابه سیر دارد که به تازگی مصرف آن در بیشتر غذاها نیز رایج شده است.

پودر سیر

پودر سیر نیز از حبه سیر تازه تهیه می شود و زمانی که سیر خام یا تازه در دسترس ندارید از جایگزین های سیر به شمار می رود.

منبع : organicfacts.net

به کانال تلگرام نت نوشت بپیوندید به صفحه اینستاگرام نت نوشت بپیوندید
برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذاید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا