شبکه‌های اجتماعی

شبکه اجتماعی Vero ، آیا اینستاگرامی دیگر در راه است؟!

شبکه اجتماعی Vero

شبکه اجتماعی Vero ، آیا اینستاگرامی دیگر در راه است؟! احتمالاً تا این لحظه خبرهای زیادی را در رابطه با اپلیکیشن جدید شبکه اجتماعی Vero شنیده‌اید. شبکه‌ای که وعده داده است کمتر رسانه‌ای و بیشتر اجتماعی باشد.

۳+

احتمالاً تا این لحظه خبرهای زیادی را در رابطه با شبکه اجتماعی Vero شنیده‌اید. شبکه‌ اجتماعی Vero (ویرو) که وعده داده است کمتر رسانه‌ای و بیشتر اجتماعی باشد. اگرچه Vero موفق شده‌است در مدت زمان کوتاهی نگاه ها را به خود جلب کرده و در بین برترین برنامه‌های شبکه اجتماعی اپ استور قرار بگیرد، اما نمره ضعیف “دو ستاره” را از کاربران این فروشگاه کسب کرده است. در پلی استور نیز شرایط همین گونه بوده و نمره ضعیف دو ستاره را از کاربران گرفته است.

اگرچه تاریخ آغاز به کار شبکه اجتماعی Vero به سال ۲۰۱۵ باز میگردد، اما افزایش تعداد دانلود آن در چند هفته گذشته افزایش چشمگیری داشته است. کار به جایی رسیده است که ویرو در میان کاربران اینستاگرام نیز بسیار محبوب گشته و آنها در چند هفته گذشته در پست ها و استوری های خود، از دنبال کنندگانشان خواسته‌اند که آنها را در ویرو دنبال کنند. دلیل افزایش محبوبیت این برنامه در میان کاربران اینستاگرام، احتمالاً به الگوریتم جدید این شبکه اجتماعی بازمیگردد که حدوداً از یک سال پیش مورد استفاده قرار گرفت و تا به حال نارضایتی بسیاری از کاربران را به دنبال داشته است.

شبکه اجتماعی Vero

شبکه اجتماعی Vero

در Vero هیچ تبلیغی را شاهد نخواهیم بود و این برنامه نیز قصد دارد که بدون نمایش تبلیغات به فعالیت خود ادامه دهد. درآمد این برنامه به وسیله کاربران و از طریق پرداخت هزینه اشتراک به دست خواهد آمد. البته این شرکت وعده داده است که در حال حاضر تمام کاربران جدید میتوانند بدون پرداخت هیچ گونه حق اشتراک و به صورت رایگان به این شبکه اجتماعی بپیوندند.

در حالی که تمام شبکه های اجتماعی بزرگ، اقدام به مرتب سازی الگوریتم خود کرده‌اند، اما کاربران اینستاگرام هرگز از الگوریتم جدید این شرکت در طول یک سال گذشته راضی نبوده و این نارضایتی خود را بارها ابراز کرده‌اند. در این میان نام برنامه‌ای جدید مطرح شده است که وعده میدهد هرگز اشتباه اینستاگرام را تکرار نکرده و البته تا حد زیادی شبیه به این شبکه اجتماعی نیز میباشد. (این برنامه حتی یک کلون اینستاگرام نامیده میشود، اما نباید این دیدگاه را مطرح کنیم، چراکه در حال حاضر Vero زشت ترین نرم افزار شبکه اجتماعی میباشد.)

مشکلات موجود در راه Vero

تقریباً به همان سرعتی که ویرو به شهرت رسید، خود را درگیر مشکلاتی یافت. در حال حاضر، تجربه چندان خوشایندی را از سوی این برنامه شاهد نیستیم. بسیاری از کاربران گزارش داده‌اند که در هنگام تلاش برای ثبت نام، با مشکلاتی مواجه بوده‌اند. این امر میتواند نشانه ای باشد که هم اکنون Vero برای سازمان دهی هجوم تعداد زیادی از کاربران آماده نیست. (این شرکت نیز پیامی را با این مضمون در وبسایت خود منتشر کرد که از یک میلیون ثبت نام در این شبکه اجتماعی شگفت زده شده‌اند.)

شبکه اجتماعی Vero

شبکه اجتماعی Vero

یکی دیگر از مشکلات ویرو که به بخش نرم افزاری مربوط نمیشود به بنیان گذار آن بازمیگردد. مؤسس ویرو تاجر لبنانی و میلیاردر، آیمن حریری، بوده که شهرت پاک و خوبی ندارد. او پسر رفیق حریری نخست وزیر سابق لبنان است (که در سال ۲۰۰۴ استعفا داد و سال بعد ترور شد.). او پیشتر نیز مدیرعامل شرکت ساختمانی خانواده‌اش Saudi Oger بوده است. کارکنان این شرکت ۳۱۰۰۰ مورد عدم پرداخت دستمزد، دسترسی محدود به آب و غذا و زندگی در اردوگاه های کار را گزارش داده بودند که به تازگی توسط Daily Beast منتشر شد.

اگرچه این قبیل شکایت ها به دست “ویرو” نرسیده است، اما سابقه مؤسس آن انگیزه کافی و مناسبی را در اختیار کاربران قرار میدهد تا از استفاده از این برنامه صرف نظر کنند. متأسفانه اگر قبلاً در این شبکه اجتماعی ثبت نام کرده‌اید و حال میخواهید اکانت خود را حذف کنید، هرگز یک فرآیند ساده نخواهد بود.

چگونه اکانت Vero خود را حذف کنیم؟

هیچ گزینه ای تحت عنوان “حذف اکانت” در ویرو به چشم نمیخورد. با این حال دو راه وجود دارد که میتوانید جهت حذف اکانت خود به کار بگیرید. لازم به ذکر است که در هر دوی این “راه ها”، شما باید درخواست خود را ثبت کنید و تضمینی بر اینکه اکانت شما حذف خواهد شد وجود ندارد.

اولین راه این است که یک درخواست را از طریق وبسایت Vero ثبت کنید. شما باید در این درخواست دلایل درخواستتان برای حذف اکانت را توضیح دهید.

گزینه دوم درون اپلیکیشن وجود داشته و به نظر میرسد کمی روشن تر باشد. از منوی پشتیبانی، در بخش “Who would you like to contact?” گزینه “Delete my account” را انتخاب کنید. سپس توضیحات و دلایلتان برای حذف اکانت را شرح داده و پس از آن بر روی دکمه submit ضربه بزنید. بعد از طی این مراحل، باید در انتظار پاسخ ویرو بمانید. لازم به ذکر است که به دلیل هجوم بیش از حد کاربران، ممکن است این امر بیش از حد معمول به طول بیانجامد. در کنار این موارد، شما میتوانید برنامه را از روی گوشی پاک کنید، اما این راه حل هرگز به حذف اکانت منجر نخواهد شد.

منبع

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین‌های این هفته در نت‌نوشت

برو بالا