سینمای جهان

تحلیل فیلم Brooklyn ساخته جان کرولی ، محصول سال ۲۰۱۵

تحلیل فیلم Brooklyn کاری از جان کرولی

Brooklyn هفتمین ساخته جان کرولی فیلمی درباره سیر تحولات دختری به نام ایلیش با نقش آفرینی سیرشا رونان است. فیلم Brooklyn در سال ۱۹۵۲ در ایرلند روایت می شود. جایی که ایلیش به منظور آینده ایی بهتر تصمیم به مهاجرت از زادگاهش می گیرد و رهسپار بروکلین می شود.

Brooklyn هفتمین ساخته جان کرولی فیلمی درباره سیر تحولات دختری به نام ایلیش با نقش آفرینی سیرشا رونان است. فیلم Brooklyn در سال ۱۹۵۲ در ایرلند روایت می شود. جایی که ایلیش به منظور آینده ایی بهتر تصمیم به مهاجرت از زادگاهش می گیرد و رهسپار بروکلین می شود. فیلم Brooklyn به نوعی خیل عظیم مهاجرت از اروپای پس از جنگ جهانی دوم به ایالات متحده را یاد آور می شود. نقش آفرینی رونان به حدی دقیق و حساب شده است که به راحتی روند روحی و تحولات شخصیت ایلیش را به نمایش می گذارد. در ادامه با تحلیل فیلم Brooklyn با نت نوشت همراه باشید.

فیلم Brooklyn دختری را تصویر می کند که در بدو ورود به دنیایی جدید تحت تأثیر فضای اطراف قرار می گیرد. و حس دلتنگی نسبت به خانه را به خوبی به بیننده منتقل می کند. و از این نکته نباید قافل شد که موسیقی متن فیلم به گیرایی هرچه بهتر تصاویر فیلم کمک می کند. آنچه در مورد Brooklyn نکته ای برجسته است، هارمونی، سادگی و بی آلایشی در  سیستم روایی آن است. جایی که ایلیش در ورطه غربت به یاد زادگاهش، مادر و خواهر می افتد و امیدی که به ناگاه سر راهش قرار می گیرد. یک پسر ایتالیایی شیفته اش می شود و رنگ زندگی برایش تغییر می کند و ناگهان بروکلینی که غربتش عذابش می داد برایش مانند خانه می شود.

بیشتر بخوانید: تحلیل فیلم Lucy ساخته لوک بِسون , تراوشات و توانایی‌های شگفت انگیز ذهن بشر

تحلیل فیلم Brooklyn کاری از جان کرولی محصول سال ۲۰۱۵

تحلیل فیلم Brooklyn کاری از جان کرولی محصول سال ۲۰۱۵

تحلیل فیلم Brooklyn ساخته جان کرولی

وقتی به اوج تَرَک می رسی و منتظر تلنگری هستی تا بشکنی کور سوهای امید از تاریکی دوباره فراخوان زندگی می دهند. امید واژه ای است عجیب و غریب. شاید کلمه امید نتواند بیان کننده مفهم عظیم آن باشد. امید است که همیشه از ترکیب شدن آدمی و حیوانات جلوگیری کرده است. و آن هنگام که امید در دل ها رخنه می کند، سرو کله روزهایی ناریک از نا کجا آباد پیدا می شوند و گام بعدی فیلم را رغم می زنند.

بیشتر بخوانید: تحلیل فیلم Arrival اثر دنی ویلنوو محصول سال ۲۰۱۶

“دلتنگی برای خونه هم مثل بقیه بیماری هاست، کاری می کنه احساس بیچارگی کنی و بعدش به یه نفر دیگه منتقل میشه.”

رها شدن، رها کردن، پشت سر گذاشتن. این ها شاید هم ردیف سخت ترین واژه ها در هر زبانی باشند. دست شستن از همه چیز همواره با دل آشوب، استرس و غم پدیدار می شود. اینکه خاطرات تلخ و شیرین را گردن بزنیم و لخت و بی پناه خود را به دریای تقدیر بسپاریم، مبارزه ای برای بقاست.

این که انسان بتواند با چنین غم بادی در تنهایی کنار بی آید شاید به همان اندازه که ضروری به نظر می رسد فرآیندی بس پیچیده و دهشتناک است. زمان کاری می کند که برای چیزهایی که زمانی اشک می ریختی و احساس پوچی می کردی، بی محل باشی و به فراموشی اش بسپاری. مثل کتابی که به مرور اسیر تار عنکبوت ها و گرد و غبار می شود و در کنج کتابخانه ای قدیمی به فراموشی می رود.

بیشتر بخوانید: تحلیل فیلم American History X تاریخ مجهول آمریکا ، اثری از تونی کی ۱۹۹۸

غم انگیز است. این فراموشی حقیقتا غم انگیز است. چرا که مدام درگیر آن هستیم و آن قدر این چرخه باطل تکرار می شود که خود به فراموشی سپرده می شویم.

به نقل از جیمز براردینلی «Brooklyn» با به چالش کشاندن حس لذت ناشی از ساخت یک زندگی تازه بعد از مهاجرت، آن را در مقابل حس درد ناشی از ترک تمام چیزهایی که عاشقشان هستیم قرار می دهد.

بیشتر بخوانید: تحلیل فیلم ROOM ، کاری از لنی آبراهامسون ۲۰۱۵

بروکلین کاری از جان کرولی محصول سال ۲۰۱۵

تحلیل فیلم Brooklyn کاری از جان کرولی محصول سال ۲۰۱۵

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا