روانشناسی و موفقیت

ماه تولد این‌گونه بر روی تمام زندگی تان تاثیر می‌گذارد + مشهورترین افراد متولد هر ماه

تاثیر ماه تولد بر زندگی

رمز و راز ویژگی های متولد هر ماه آن قدر جذابیت دارد که سال های اخیر برخی از دانشمندان و موسسات آماری بریتانیایی دست به تحقیق جالبی زده اند که خواندن آن خالی از لطف نیست: این که چگونه ماه تولد می تواند بر زندگی و آینده شغلی تان تاثیر بگذارد.

۵+

هر کسی روز تولدش و بخصوص ماه تولد خود را دوست دارد. صادقانه تر بگوییم هر کسی برای روز و ماه تولد ارزش خاصی قائل است. این روزها هم که علم و اعداد به کمک هم آمده اند تا هر چه بیشتر یافته های جدیدی را از رمز و راز تاثیر ماه تولد بر شخصیت فرد در اختیار تک تک ما بگذارند و خود را بیشتر و بهتر بشناسیم.
تحقیق اخیری که به واسطه همکاری دانشمندان و محاسبه گران آماری بریتانیایی درباره تاثیر ماه تولد انجام گرفته واقعیت عجیب تری را در مورد ماه تولد فاش کرده است: ماه تولد شما حتی می تواند بر انتخاب روش زندگی، شغل و نحوه نگرش تان به زندگی تاثیر بگذارد. هر چند این تحقیقات بر اساس پژوهش های دانشمندان و آمارگران در شرایط آب و هوایی انگلستان انجام شده ولی خواندن و دانستن آن خالی از لطف نیست. نت نوشت امروز را بخوانید تا با توجه به ماه تولد تان و افراد مشهور متولد شده در آن ماه شناخت بیشتری از خودتان پیدا کنید و برای آینده زندگی تان بهتر برنامه ریزی کنید.

ژانویه (  ۱۰ دی تا ۱۱ بهمن)

کیت میدلتون ماه تولد

کیت میدلتون

متولدین این ماه بیشتر در معرض بیماری های آلزایمر، بیماری های مزمن دوره ای و صرع قرار دارند. علتش هم کاملا مشخص است. این افراد در ماهی متولد شده اند که نور خورشید کمتری در رحم مادر به آنها رسیده است و روزهای اول زندگی شان هم با سرما همراه بوده است. طبق سازمان آمار ملی انگلستان افراد متولد ژانویه بیشتر در معرض بیماری ها قرار می گیرند.
مشهور متولد این ماه : کیت میدلتون همسر شاهزاده ویلیام

فوریه ( ۱۲ بهمن تا ۹ اسفند)

بیشتر با مشکلات خواب و حمله خواب دست و پنجه نرم می کنند.  علت آن را دانشمندان و آمارگرانی که متوجه این تعداد افراد شده اند تمایل نوزاد متولد بهمن به خواب غروب می دانند. این نوزادان کمتر در معرض نور خورشید هستند. بهمن ماهی ها معمولا ساعات کاری ۹ صبح تا ۵ بعدازظهر را دوست ندارند.
مشهور متولد این ماه : اشتون کوچر

مارس  ( ۱۰ اسفند تا ۱۱ فروردین)

اغلب دچار آسم می شوند. دانشمندان اعتقاد دارند به دلیل سه ماه آخر بارداری که در زمستان است مادر ویتامین D کمتری دریافت می کند و در نتیجه کمبود این ویتامین کودک بیشتر در معرض آسم قرار می گیرد. فروردین ماهی ها معمولا در مدرسه خیلی درس خوان هم نیستند. بچه های این ماه بیشتر هنرمند هستند تا یک تحصیلکرده حرفه ای.
مشهور متولد این ماه : لیدی گاگا

آوریل ( ۱۲ فروردین تا ۱۰ اردیبهشت)

آوریلی ها بیشتر در معرض اعتیار به الکل هستند. کمبود آفتاب در ماه های آخر بارداری بخصوص در نیمکره شمالی متولدین این ماه را هم با کمبود ویتامین D مواجه کرده است. در نتیجه خیلی از ژن ها در بدن جنین به طور کامل رشد نمی کنند و درصد ابتلا این کودکان به اوتیسم و افسردگی های فصلی بیشتر است.
مشهور متولد این ماه : هوک هفنر

می ( ۱۱ اردیبهشت تا ۱۰ خرداد)

بیشتر در معرض دیابت و گلوکوما glaucoma ( آب سیاه چشم) هستند. راسل فوستر Russell Foster دانشمند دانشگاه آکسفورد اعتقاد دارد نوسانات تاثیر تابش نور خورشید در متولدین این ماه علت مشکلات بیماری دیابت و گلوکوما و ضریت هوش پایین در متولدین این ماه است.
فرد مشهور متولد این ماه : کریستیا هندریکس

ژوئن (از ۱۱ خرداد تا ۹ تیر)

اندرسون کوپر

اندرسون کوپر

بچه های متولد  این ماه به اندازه کافی و یکنواخت نور خورشید دریافت می کنند. چه در دوران جنینی چه در ماه های بعد از تولد. ولی چون در دو سه ماهگی با شروع پاییز نور کم خورشید دریافت می کنند بیشتر در معرض مشکلات بیماری های چشمی قرار می گیرند.
فرد مشهور متولد این ماه : اندرسون کوپر

جولای ( ۱۰ تیر تا ۹ مرداد)

افراد متولد این ماه نسبت به بقیه ماه ها به طور کلی نگرش مثبت تری به زندگی دارند و شادتر هستند. در این گروه پیدا کردن فردی که دچار افسردگی شود خیلی کم است.  ولی از آن جا که دو ماه بعد از تولدشان پاییز شروع می شود، معمولا چشمان ضعیفی دارند و عینکی هستند.
فرد مشهور متولد این ماه : جی. کی. رولینگ

آگوست ( ۱۰ مرداد تا ۹ شهریور)

بچه های متولد این ماه میانه خوبی با مدرسه ندارند. این بچه ها نسبت به بچه های ماه بعد از خود ۳۰ درصد بیشتر در مدرسه با معلمان و درس و مشق مشکل دارند. علت آن هم کوچک بودن آن ها در گروه سنی است که به مدرسه می روند. کوچک ترین گروه نیمه اولی که به مدرسه می روند و به دلیل کوچک بودن شان، مثل بقیه هم کلاسی ها خیلی در درس موفق نیستند. این گروه بیشتر کارهای فصلی را دوست دارند و در آن ها موفق تر هستند.
فرد مشهور متولد این ماه : باراک اوباما

سپتامبر ( ۱۰ شهریور تا ۸ مهر)

موفق ترین بچه ها در مدرسه زاده این ماه هستند. چون باید صبر کنند تا بچه های نیمه اولی سال بعد به مدرسه بروند. به همین دلیل وقتی وارد مدرسه می شوند به اندازه کافی بزرگ شده اند. تحقیقات موسسه فیسکال نشان داده است بیشتر افرادی که در این ماه متولد می شوند احتمال بیشتری دارد که به دنبال دانشگاه و تحصیلات عالیه بروند.
فرد مشهور این ماه : چارلی شین

اکتبر (۹ مهر تا ۹ آبان)

این بچه عمر طولانی تر دارند. افرادی که در این ماه متولد می شوند معمولا ۱۶۰ روز طولانی تر از بقیه عمر می کنند. علت آن هم این است که این افراد در رحم به اندازه کافی نور خورشید دریافت می کنند. در واقع در حساس ترین ماه های جنینی بیشترین نور خورشید و موثرترین اشعه های آن شامل بچه های متولد این ماه است.
فرد مشهور این ماه : کتی پری

نوامبر (۱۰ آبان تا ۹ آذر)

منفی گراهای واقعی و حتی قاتلان حرفه ای معمولا به این ماه تعلق دارند. مطالعاتی که دانشمندان سوئدی در سال ۲۰۰۵ انجام دادند متوجه شدند دوپامین یعنی هورمون شیمیایی شادی بدن ارتباط مستقیم با ویتامین D خورشید دارد. بچه های این ماه کمتر در معرض نور خورشید چه در دوران بارداری چه بعد از آن قرار دارند. به همین دلیل افراد متولد این ماه بیشتر در معرض افسردگی هستند و کمتر احساس خوشبختی می کنند.

فرد مشهور متولد این ماه : رایان گوسلینگ

دسامبر ( ۱۰ آذر تا ۱۰ دی )

انواع حساسیت و آلرژی در گروه متولدین این ماه بیشتر دیده می شود. علت آن هم منطقی است چرا که زمان تولد این کودکان همراه است با انواع سرماخوردگی و آنفلوانزاهای مختلف. روزنامه پزشکی آمریکا American Journal of Respiratory and Critical Care Medicine اعتقاد دارد از آن جا که این کودکان در ماه های اول تحت تاثیر عفونت های مختلف قرار می گیرند از یک طرف و کمبود نور خورشید از طرف دیگر عامل اصلی ضعیف شدن بدن افراد متولد این ماه و بروز حساسیت ها است. در این افراد بیماری اختلال روحی دوقطبی هم بیشتر دیده می شود.
فرد مشهور متولد این ماه : کیتی هولمز

به هر حال نقطه آب و هوایی، ژنتیک، تعلیم و تربیت، شرایط اجتماعی در شکل گیری شخصیت و آینده کاری هر فردی تاثیرگذار است. ولی شرایط آب و هوایی با حرکات شگفت انگیز اجرام کیهانی مثل ستارگان از جمله خورشید و اشعه ها و امواجی که به زمین منتقل می کنند چندان بدون تاثیر و حساب و کتاب نخواهد بود.

منبع:

 The Sun UK and The Journal of Family Healthcare

 The Sun UK and The Telegraph

 The Sun UK and The Journal of Family Healthcare

 The Sun UK and The Telegraph and Daily Mail

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین‌های این هفته در نت‌نوشت

برو بالا