دانستنی‌های سلامتی

آیا ماکارونی چاق کننده است ؟ محققان در مورد آن چه می گویند؟

آیا ماکارونی چاق کننده است

این بار نت نوشت در جواب این که آیا ماکارونی چاق کننده است می گوید که این غذای محبوب سبب چاقی و اضافه وزن شما نخواهد شد و می توانید با خیال راحت این ماده غذایی را در انواع مختلف مصرف کنید.

۱۰+

آیا ماکارونی چاق کننده است ؟ وقتی یک رژیم غذایی را شروع می کنید، مدام مواد غذایی در دسترس تان را کنترل می کنید تا مبادا مصرف آن ها منجر به چاقی و اضافه وزن شما شود. از مواد غذایی پر مصرف در تمام کشورها می توان به خانواده پاستا و ماکارونی اشاره داشت که غذاهای متنوعی را از آن ها تهیه می کنند. این بار نت نوشت در جواب این که آیا ماکارونی چاق کننده است می گوید که این غذای محبوب سبب چاقی و اضافه وزن شما نخواهد شد و می توانید با خیال راحت این ماده غذایی را در انواع مختلف مصرف کنید.

پاستا بخورید

آیا ماکارونی چاق کننده است

ماکارونی اگر به صورت سه مرتبه در هفته مصرف شود منجر به چاقی نخواهد شد

رژیم های مختلف غذایی بنا بر مواد مغذی طبقه بندی می شوند. یکی از آن ها رژیم کربوهیدرات است که شاید بتوان گفت یک رژیم سخت و در عین حال بسیار گران می باشد. ماکارونی نیز از جمله موادی است که در رژیم های مختلف از جمله رژیم کربوهیدرات ممنوع می باشد. اما اکنون مطالعات مختلف نشان می دهد که ماکارونی اگر به صورت سه مرتبه در هفته مصرف شود منجر به چاقی نخواهد شد. در حقیقت نه تنها مانع اضافه وزن می شود بلکه مصرف آن تا کمی کاهش وزن به همراه دارد. بر خلاف نگرانی افرادی که تحت رژیم هستند، ماکارونی یک رژیم غذایی کم جیوه و سالم می باشد.

آیا ماکارونی چاق کننده است

گلیسمی شاخصی است که سبب افزایش سریع قند خون می شود به نحوی که خوردن یک ماده شیرین که میزان گلیسمی بالایی دارد موجب افزایش سریع قند خون شده و پس از مدت کوتاهی احساس گرسنگی پدیدار می شود. افرادی که میزان گلیسمی کمتری دارند نسبت به دیگران کمتر دچار احساس گرسنگی می شوند.

مصرف مواد غذایی مانند لوبیا، عدس، نخود، سیب زمینی و . . . میزان گلیسمی پایین دارد و شما را سیر نگه می دارد. ماکارونی نیز در شاخص گلیسمی پایین می باشد و نسبت به سایر غذاهای تهیه شده از آرد میزان کمتری گلیسمی دارد. میزان گلیسمی مواد غذایی هیچ ارتباطی با میزان کالری آن ماده غذایی ندارد. بسیاری ازمواد غذایی هستند که کالری کمی داشته ولی میزان گلیسمی بالایی دارند. به عنوان مثال هندوانه لیکوپن غنی شده دارد در حالی که گلیسمی بالایی دارد میزان گلیسمی هندوانه بسیار بالاتر از کیک اسفنجی است.

پاستای رژیمی

در پاسخ به این سوال که آیا ماکارونی چاق کننده است باید گفت ماکارونی در صورتی که صحیح مصرف شود حتی می تواند سبب کاهش وزن هم بشود. به نحوی که مصرف ماکارونی در رژیم غذایی مدیترانه ای منجر به کاهش وزن می شود. چند تاکتیک وجود دارد که می تواند ظرف نودل و پاستای شما را به یک وعده رژیمی تبدیل کند.

حدود نصف فنجان پاستا بپزید و آن را جایگزین مواد تهیه شده از گندم مانند آرد کنید. سعی کنید پاستا را زیاد با مواد غذایی دیگر نپوشانید و تا جایی که ممکن است مواد غذایی کم گلیسمی به پاستا اضافه کنید. این کار سبب می شود هم پاستا میل کنید هم این که نگران اضافه وزن خود نباشید.

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین‌های این هفته در نت‌نوشت

برو بالا