اخبار تکنولوژی

۷۲ درصد کارمندان MAC را به PC و ۷۵ درصد IOS را به ANDROID ترجیح می دهند!

در میان سازمان های سرمایه گذاری که کارکنان را در انتخاب تجهیزات خود آزاد می گذارند، تجهیزات و دستگاه های ساخت کمپانی اپل تبدیل به یک انتخاب بسیار رایج شده است. این آمار اخیرا توسط پلتفرم مدیریت APPLE IT یا (jamf) طی نظرسنجی هایی که انجام گرفته است منتشر شده اند. در ادامه با نت نوشت همراه باشید.

۵۲ درصد از موسسات سرمایه گذاری، کارمندان را در انتخاب تجهیزات مورد نیازشان آزاد می گذارند، در حالی که ۴۹ درصد از این سازمان ها هم کارمندان را در انتخاب دستگاه های موبایل خود آزاد می گذارند.

72 درصد از کارمندان موسسات MAC را به PC ترجیح می دهند
۷۲ درصد از کارمندان موسسات MAC را به PC ترجیح می دهند

طبق آمار این نظرسنجی، ۷۲ درصد از کارکنان این سازمان ها Mac را به PC ترجیح می دهند. در مورد گوشی های تلفن همراه هم، انتخاب ۷۵ درصد از کارکنان iPhone یا iPad بوده و فقط ۲۵ درصد افراد متمایل به دستگاه های اندرویدی می باشند.

75 در صد کارمندان، IOS را به ANDROID ترجیح می دهند
۷۵ در صد کارمندان، IOS را به ANDROID ترجیح می دهند

طبق اطلاعاتی که منتشر شده، معمولا کارمندانی که در انتخاب دستگاه ها و تجهیزات خود، مثلا موبایل یا لپ تاپ مورد استفاده در کار خود آزاد می باشند کارایی و بازدهی بیشتری در سر کار دارند. ۶۸ درصد از افراد در این نظرسنجی گفته اند که دادن حق انتخاب در انتخاب تجهیزات به آن ها باعث بالا رفتن کارایی و سودمندیشان شده است، در حالی که ۷۷ درصد هم گفته اند ترجیح می دهند در شرکتی کار کنند که حق انتخاب تجهیزات مورد استفاده در سر کار را به خود کارمند می دهد.

Dean Hager، مدیر عامل jamf می گوید: “در بحث جذب و نگه داشتن استعدادها در یک موسسه، چشم انداز کاری رقابتی تر از همیشه می باشد و اکنون که با بالاترین کمبود استعداد جهانی در ۱۰ سال گذشته مواجه هستیم، جای تعجب نیست که یک اولویت مهم برای سازمان های سرمایه گذاری، ایجاد حداکثر تجربه برای کارکنان است. وقتی کارفرماها آزادی انتخاب تکنولوژی اپل را به کارمندانشان می دهند، در نتیجه بهره وری، سودمندی و رضایت شغلی کارمندان بالاتر رفته و منجر به حفظ استعدادها در شرکت می شود.”

نظرسنجی jamf در مارس سال ۲۰۱۸ (اسفند ۹۶) انجام گرفته است که جامعه ی آماری آن شامل ۵۸۰ مجری، مدیر و متخصان IT از سراسر دنیا می باشد.

منبع: www.macrumors.com

محسن خانی

دانشجوی دکتری تخصصی در رشته مهندسی مکانیک گرایش ساخت و تولید در دانشگاه تهران هستم. علاقه مند به تاریخ ایران و جهان و همچنین تکنولوژی روز دنیا، امیدوارم نوشته هایم مورد پسند خوانندگان آن واقع شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا