آرت کیوسک

شخصیت The Mountain در سریال Game of Thrones بالاخره موفق به بردن جایزه قوی ترین مرد جهان شد

البته بدون شک، The Mountain همین الان هم به عنوان قوی ترین انسان وستروس شناخته می شود! اما بالاخره در دنیای واقعی، این بازیگر موفق به بردن جایزه ی قوی ترین مرد جهان شد. در ادامه با نت نوشت همراه باشید.

Hafþór Júlíus Björnsson که در سریال بازی تاج و تخت به عنوان Gregor Clegane یا همان The Mountain شناخته می شود، در یکشنبه ی همین هفته توانست به رتبه ی اول مسابقات قوی ترین مردان دنیا دست پیدا کند. این مرد ۲۹ ساله ی ایسلندی پس از آن که در ۶ سال گذشته همواره در مقام دوم یا سوم قرار می گرفت، سرانجام امسال توانست مقام قهرمانی این مسابقات را از آن خود کند.

محافظ شخصی سرسی قوی ترین مرد جهان شد!
محافظ شخصی سرسی قوی ترین مرد جهان شد!

Björnsson که ۶٫۹ فوت (حدود ۲٫۰۸ متر) قد و ۴۰۰ پوند (حدود ۱۸۱٫۲ کیلوگرم) وزن دارد در ۳ آیتم از ۶ آیتم فینال امسال مسابقات قوی ترین مردان جهان در فیلیپین توانست اول شود. او در این دوره از مسابقات توانست دارنده ی امریکایی ۴ عنوان قوی ترین مرد جهان به نام Brian Shaw را پشت سر بگذارد. برایان در این مسابقات به مقام سومی دست یافت. Mateusz Kieliszkowski لهستانی هم به مقام دوم رسید.

برای دیدن عکس های بیشتر می توانید به اینستاگرام Björnsson مراجعه کنید
برای دیدن عکس های بیشتر می توانید به اینستاگرام Björnsson مراجعه کنید

در طول امسال، Björnsson همچنین توانست در مسابقات کلاسیک قوی ترین مردان Arnold و مسابقات قوی ترین مردان اروپا برنده شود و به اولین فردی تبدیل شد که توانسته است در این زمینه هتریک کند!

علاوه بر این رکوردها، Björnsson دارای رکورد جهانی در حرکت deadlift (بلند کردن بار بدون کمک ابزار و به طور مستقیم) می باشد. او در این حرکت رکورد ۱۰۴۱ پوند یا حدود ۴۷۲ کیلوگرم را دارد و رکوردی ۱۰۰۰ ساله را در این حرکت جابه جا کرده است. بنابراین می توانیم حتی او را به عنوان قوی ترین وایکینگ در طول تاریخ به حساب بیاوریم!

قوی ترین مرد جهان
قوی ترین مرد جهان

منبع: mashable.com

محسن خانی

دانشجوی دکتری تخصصی در رشته مهندسی مکانیک گرایش ساخت و تولید در دانشگاه تهران هستم. علاقه مند به تاریخ ایران و جهان و همچنین تکنولوژی روز دنیا، امیدوارم نوشته هایم مورد پسند خوانندگان آن واقع شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا