حیوانات خانگی

قوی ترین نژاد سگ: قدرتمندترین سگ‌های دنیا را بشناسید!

گرچه حیوانات خانگی همگی جنبه حیوان اهلی را دارند و یا این که با آموزش‌های خاصی می‌توانند به کلی تحت فرمان انسان قرار گیرند ولی به طور کلی همه نژاد‌های سگ در رده حیوانات آرام و بی آزار نیستند. قوی ترین نژاد سگ از قدرت بدنی و البته هوش بالایی برخوردارند که در کنار آموزش‌های انسانی می‌توانند به حیوانات خانگی خارق العاده‌ای تبدیل شوند. این بار نت نوشت برای شما از قوی ترین نژاد سگ نوشته است. برای این که با این چند نژاد برتر آشنایی پیدا کنید با ما  همراه باشید.

قوی ترین نژاد سگ

مزایای سگ‌ها برای انسان‌ها چیست؟

حیوانات خانگی معمولا سرگرمی‌های بسیار جذاب و جالبی هستند. اما معمولا در مورد قوی ترین نژاد سگ کمتر می‌شنویم و یا می‌خوانیم. سگ از گذشته‌های دور تا کنون نقش مهمی را در زندگی انسان ایفا کرده است.

سگ‌ها وظایف بزرگ و مهمی را برای انسان‌ها به جا آورده اند. از شکار گرفته تا محافظت از جان و مال انسان به کمک سگ صورت گرفته است. بیشتر نژاد‌های سگ وفادار، باهوش و معمولا حیوانات خانگی شگفت انگیزی هستند که برای انسان مزایای بی شماری دارند.

قوی ترین نژاد سگ که قدرت ذهنی و البته جسمی بالایی دارند و می‌توانند در کنار آموزش‌ها و تربیت‌های خاصی که توسط انسان صورت می‌گیرد به مفید ترین حیوانات به خصوص حیوانات خانگی تبدیل شوند.

[su_label type=”important”]بیشتر بخوانید:[/su_label] وفادارترین نژاد سگ: چرا سگ ها وفادارند، کدام نژاد سگ وفادارتر است؟

همیشه قوی ترین سگ ها، سگ هایی نیستند که جثه قوی و اندامی درشت دارند.
همیشه قوی ترین سگ ها، سگ هایی نیستند که جثه قوی و اندامی درشت دارند.

قدرت سگ بر چه معیاری سنجیده می‌شود ؟

این که یک نژاد سگ را قوی و یک نژاد دیگر را ضعیف می‌نامیم از طبقه بندی است که به دست انسان‌ها صورت می‌گیرد. به طور کلی قدرت سگ‌ها به روش‌های مختلفی اندازه گیری و محاسبه می‌شود. همیشه قوی ترین سگ ها، سگ هایی نیستند که جثه قوی و اندامی درشت دارند.

اگر چه سگ‌های قوی معمولا سگ هایی هستند که کمتر بیمار می‌شوند و از سلامتی جسمی بالایی برخوردار هستند. معمولا سگ هایی که توانایی تحمل کشیدن بار سنگین را دارند که بر حسب پوند محاسبه می‌شود نیز به عنوان سگ‌های قدرتمند به شمار می‌روند.

با همه این  محاسبات فیزیکی سگ هایی قدرتمند به حساب می‌آیند که از قدرت بدنی بالا و البته هوش و ذکاوت کافی جهت استفاده از این قدرت برخوردار باشند. با این حال معیارهای بسیاری برای انتخاب قوی ترین سگ‌های جهان به کار برده می‌شود.

[su_label type=”important”]بیشتر بخوانید:[/su_label] باهوش ترین نژاد سگ و توانایی منحصربه‌فرد هر نژاد را بدانید؟

یکی از قوی ترین سگ‌ها از لحاظ قدرت فک و گاز گرفتن سگ‌های Mastiff می‌باشند.
یکی از قوی ترین سگ‌ها از لحاظ قدرت فک و گاز گرفتن سگ‌های Mastiff می‌باشند.

قوی ترین نژاد سگ بر اساس اندازه و وزن کدام سگ است؟

اگر بخواهیم سگ‌ها را از لحاظ وزن و اندازه ظاهری بسنجیم شاید بتوان گفت که سگ‌های Spanish Mastiffs از قوی ترین سگ‌ها به شمار می‌آیند. این سگ‌ها بیش از ۱۰۰ کیلو وزن دارند و سنگین ترین سگ‌های جهان شناخته می‌شوند.

قوی ترین سگ بر اساس دندان‌ها و فک کدام سگ است؟

یکی از قوی ترین سگ‌ها از لحاظ قدرت فک و گاز گرفتن سگ‌های Mastiff می‌باشند. البته سگ‌های Rottweiler نیز از قدرت فک بالایی برخورداند. این دو نژاد فک، گردن و سر بسیار قدرتمندی دارند که به راحتی می‌توانند شکار را انجام دهند.

نژاد‌های قوی سگ کدام‌ها هستند؟

تمامی سگ هایی که به عنوان قوی ترین نژاد سگ در جهان شناخته می‌شوند نیز به محبت و عشق نیاز دارند. این سگ‌ها نیز می‌بایست مانند سایر نژاد‌های دیگر تحت آموزش قرار گیرند تا بتوانند به عنوان یک سگ خانگی در کنار صاحبانشان مفید واقع شوند. در این لیست تعدادی از نژاد‌های برتر سگ که به عنوان قوی ترین نژاد‌های سگ به حساب می‌آیند، آورده شده است:

 • German Shepherds
 • Siberian Huskies
 • Rottweilers
 • Alaskan Malamutes
 • Great Danes
 • Dobermans
 • Newfoundlands
 • Saint Bernards
 • Mastiffs
 • Rhodesian Ridgebacks
 • Kangal dogs
 • Irish Wolfhounds
 • Cane Corso
 • Dogo Argentino
 • American Pit Bull Terrier
 • Bulldog
 • Chow Chow
 • Belgian Malinois

[su_label type=”important”]بیشتر بخوانید:[/su_label] سگ چاوچاو: آشنایی با نژاد Chow Chow و ویژگی‌های آن!

هوش و زیبایی و شجاعت German Shepherds زبان زد خاص و عام است
هوش و زیبایی و شجاعت German Shepherds زبان زد خاص و عام است

German Shepherds

هیچ جای تعجبی نیست که نژاد سگ German Shepherds را به عنوان قوی ترین نژاد سگ در دنیا بشناسیم. این نژاد معمولا توسط نیروی انتظامی یا پلیس‌های مختلف کشورها و حتی مامورین امنیتی و سایر سازمان‌های قدرتی که در آن‌ها نیاز به محافظت‌های دقیق هست،

مورد استفاده قرار می‌گیرند. این سگ‌ها نژادی بسیار قدرتمند دارند که ریشه آن‌ها همان طور که از اسمشان مشخص است ریشه‌ای آلمانی دارند. این سگ محبوب ترین سگ در ایالت متحده امریکا شناخته می‌شود. هوش و زیبایی و شجاعت German Shepherds زبان زد خاص و عام است. وزن یک German Shepherds معمولی در حدود ۹۰ پوند است که با تمرینات ورزشی و تمرینات فکری بهترین سگ‌های قوی به حساب می‌آیند.

دانشمندان توانسته اند قدرت این سگ‌ها را در طی کردن مسافت‌های بسیار طولانی در DNA آن‌ها کشف کنند
دانشمندان توانسته اند قدرت این سگ‌ها را در طی کردن مسافت‌های بسیار طولانی در DNA آن‌ها کشف کنند

 Siberian Huskies

سگ‌های نژاد Siberian Huskies یک نژاد بسیار قدیمی هستند که در سال ۱۹۲۵ محبوبیت خاص خود را پیدا کردند. این سگ‌ها یک مرتبه به صورت گروهی توانستند ۶۵۸ مایل را به مدت پنج روز طی کنند و به آلاسکا برسند. این سگ‌ها واکسن و داروی بیماری همه گیر دیفتیری را به این وسیله حمل کردند به همین دلیل یکی از پر افتخار ترین سگ‌های تاریخ بشر به شمار می‌آیند.

Siberian Huskies در شجاعت و طی کردن مسافت‌های بسیار طولانی معروف هستند. دانشمندان توانسته اند قدرت این سگ‌ها را در طی کردن مسافت‌های بسیار طولانی در DNA آن‌ها کشف کنند. Siberian Huskies علاوه بر این که یک سگ قوی به شمار می‌رود علاقه شدیدی به خانواده به خصوص صاحب خود دارد.

این سگ‌ها به طور ذاتی بسیار تمیز هستند. هیچ گاه نمی‌توانید بویی که سایر سگ‌ها می‌دهند را از این نژاد احساس کنید. به طور کلی یکی از قدرت هایی که نژاد Siberian Huskies دارد این است که توانایی کشیدن وزن بالا در مسافت طولانی دارد به همین دلیل است که سگ‌های Siberian Huskies به عنوان سگ‌های سورتمه مورد استفاده قرار می‌گرفتند.

Rottweilers
Rottweilers

Rottweilers

قرن‌های متمادی است که سگ نژاد Rottweilers به عنوان یک سگ کارگر در کنار انسان خدمت می‌کند. این نژاد سگ از زمان روم باستان به گله داری و نگهبانی به کار برده می‌شده است. گرچه که هنوز هم سگ‌های این نژاد گله داران و نگهبانان خوبی هستند چرا که این سگ‌ها قدرتمند هستند و کمتر متجاوزی جرأت می‌کند که به آن‌ها حمله کند.

شاید برخی اوقات Rottweilers‌ها سگ‌های بازیگوشی باشند ولی در ذات سگ‌های بسیاری هوشمند و قدرتمندی می‌باشند. به خوبی می‌توانید بر روی قدرت یک Rottweilers حساب باز کنید و به آن‌ها اعتماد داشته باشید.

[su_label type=”important”]بیشتر بخوانید:[/su_label] سگ بیگل: آشنایی با نژاد Beagle و ویژگی آن‌ها!

این سگ دوست داشتنی شباهت زیادی با Siberian Husky دارد و این که در گذشته‌ها دور در غرب آلاسکا زندگی می‌کرده است
این سگ دوست داشتنی شباهت زیادی با Siberian Husky دارد و این که در گذشته‌ها دور در غرب آلاسکا زندگی می‌کرده است

Alaskan Malamute

یکی دیگر از قوی ترین نژاد سگ Alaskan Malamute می‌باشد. این سگ دوست داشتنی شباهت زیادی با Siberian Husky دارد و این که در گذشته‌ها دور در غرب آلاسکا زندگی می‌کرده است و از آن برای حمل بار استفاده می‌شده است چرا که قدرت زیادی در این سگ مشاهده شده است.

Alaskan Malamute‌ها معمولا زیاد ورزش می‌کنند و فعالیت بدنی بالایی دارند. به علاوه این که این سگ‌ها بسیار سرسخت هستند و در آموزش پشتکار خوبی دارند از همین جهت معمولا سگ‌های Alaskan Malamute سگ‌های دوست داشتنی محسوب می‌شوند.

 این سگ دانمارکی واقعا بزرگ و غول پیکر است ولی یکی از مهربان ترین سگ‌های دنیا به شمار می‌رود
این سگ دانمارکی واقعا بزرگ و غول پیکر است ولی یکی از مهربان ترین سگ‌های دنیا به شمار می‌رود

Great Danes

سگ بعدی که از قوی ترین نژاد سگ است Great Danes می‌باشد. این سگ دانمارکی واقعا بزرگ و غول پیکر است ولی یکی از مهربان ترین سگ‌های دنیا به شمار می‌رود.

این سگ‌ها به عنوان یک نژاد قوی به حساب می‌آیند چرا که در گذشته آن‌ها برای شکار گراز، گوزن و حتی خرس کاربرد داشته اند ولی در حال حاضر معمولا سگ‌های Great Danes در خانواده کنار انسان روی مبلمان لم می‌دهند. این به آن معنا نیست که این سگ‌ها قوی نیستند چرا که هنوز هم نژاد‌های Great Danes در حدود ۱۷۵ پوند ماهیچه ورزیده دارند.

Doberman Pinschers یک سگ بسیار قدرتمند است
Doberman Pinschers یک سگ بسیار قدرتمند است

Doberman Pinschers

Doberman Pinschers یک سگ بسیار قدرتمند است که نژاد آلمانی دارد. این سگ‌ها قدرتمند ترین سگ‌ها می‌باشند که مدت‌های زیادی به عنوان سگ نگهبان ایده آل در کنار انسان خدمت می‌کردند. این سگ‌ها در اجرای قانون بسیار باهوش هستند.

هوش بالا و همچنین قدرت سریع از ویژگ‌های این قوی ترین نژاد سگ می‌باشد. Doberman Pinschers را دست کم نگیرید. چرا که این سگ‌ها معمولا در رده سگ‌های بسیار زیبا و با ظرافت به شمار می‌آیند. خصلت دیگری که در تمامی سگ‌های نژاد  Doberman Pinschers به چشم می‌خورد وفاداری زیاد آن است. صاحبان این نژاد زمانی که در خانه هستند در کنار این سگ احساس آرامش دارند.

[su_label type=”important”]بیشتر بخوانید:[/su_label] سگ پامرانین: آشنایی با نژاد Pomeranian و ویژگی‌های آن!

نژاد Newfoundland دوستان بسیار خوب و صمیمی برای کودکان به شمار می‌روند
نژاد Newfoundland دوستان بسیار خوب و صمیمی برای کودکان به شمار می‌روند

Newfoundland

با توجه به این که نژاد سگ Newfoundland عضلات بسیار بزرگی دارند معمولا شناگران قدرتمندی هستند. این سگ‌ها قدرت بالایی در راه رفتن و یا دویدن در مسافت‌های زیاد دارند که احتمالا تمامی این انرژی را هم از عضلات خود دریافت می‌کنند.

البته ناگفته نماند که Newfoundland پاهای بسیار قدرتمندی دارند. با همه این‌ها نژاد Newfoundland دوستان بسیار خوب و صمیمی برای کودکان به شمار می‌روند. به طور معمول این نژاد بین ۱۲۰ تا ۱۵۰ پوند وزن دارند و  علاقه شدیدی به ورزش کردن هم دارند.

Saint Bernard
Saint Bernard

Saint Bernard

یک سگ سوئیسی است که علاقه شدیدی به حفاری دارد. معمولا این سگ در Saint Bernard سرما و برف شدید به راحتی دوام می‌آورد و قدرت بی نظیری در زندگی در برف دارد. Saint Bernard به خوبی یک راهنما در مسیرهای طولانی و برفی عمل می‌کند و از سگ‌های قدرتمند به حساب می‌آید.

این نژاد پاهای بزرگ و عضلانی و سنگین دارد که همین سبب استحکام و قدرت آن شده است. این سگ‌ها معمولا برای نجات هزاران انسان در مسیرهای برفی و سخت تلاش می‌کنند و نتیجه نیز می‌گیرند. ناخن‌های Saint Bernard بسیار مقاوم و سخت است. با همه این‌ها سگ نژاد Saint Bernard بسیار با محبت و دوست داشتنی است و عاشق نوازش کردن صاحبش است.

سگ‌های Mastiff همچنان به همان شکل و قیافه و ظاهر قدیمی خود باقی مانده اند
سگ‌های Mastiff همچنان به همان شکل و قیافه و ظاهر قدیمی خود باقی مانده اند

Mastiff

سگ‌های نژاد Mastiff آن قدر قدیمی هستند که گفته می‌شود این سگ‌ها قدمتی در حدود ۵۵ سال قبل از میلاد مسیح زندگی می‌کرده اند. اما با همه این‌ها سگ‌های Mastiff همچنان به همان شکل و قیافه و ظاهر قدیمی خود باقی مانده اند و هیچ گونه تغییری در آن‌ها مشاهده نخواهید کرد.

این سگ‌ها نگهبانان و شکارچیان قوی هستند. بدن Mastiff کاملا عضلانی بوده و وزن آن‌ها بیشتر از سایر سگ‌ها می‌باشد. معمولا Mastiff نر قوی تر و سنگین وزن تر است. سگ‌های Mastiff سگهایی کاملا صبور و آرام هستند ولی نیاز به مرافبت‌های خاص و پیچیده‌ای دارند که نباید آن‌ها دست کم گرفته شوند.

[su_label type=”important”]بیشتر بخوانید:[/su_label] سگ بولداگ: آشنایی با نژاد Bulldog و ویژگی‌های آن!

Rhodesian Ridgeback
Rhodesian Ridgeback

Rhodesian Ridgeback

سگ‌های Rhodesian Ridgeback یکی از بهترین نژاد‌های سگ برای مراقبت از خانه و خانواده می‌باشند. این سگ‌ها به طور کاملا غریزی به این کار علاقه زیادی دارند. اصالت این نژاد به افریقا بر می‌گردد و در حال حاضر تعداد انگشت شماری از آن در این منطقه باقی مانده است.

یکی از برترین نژاد‌ها که در گذشته به عنوان یکی از قوی ترین نژاد سگ شناخته می‌شده است سگ‌های Rhodesian Ridgeback بوده است. این سگ‌ها در شکار شیرهای افریقایی سابقه بسیار درخشانی دارند.

استقامت بدنی سگ‌های Kangal زیاد است و این دلیل حضورش در لیست قوی ترین نژاد سگ است
استقامت بدنی سگ‌های Kangal زیاد است و این دلیل حضورش در لیست قوی ترین نژاد سگ است

Kangal

سگ‌های Kangal یکی از سگ هایی است که به عنوان محافظ دام به کار گرفته می‌شده است. البته هنوز هم سگ‌های Kangal در مناطقی ار ترکیه به عنوان سگ‌های مراقب دام استفاده می‌شود. این سگ‌ها تا ۱۴۰ پوند وزن دارند. سگ‌های قدرتمندی Kangal تحمل بسیار بالایی در جنگیدن با سایر حیوانات دارند. استقامت بدنی سگ‌های Kangal زیاد است. به طرز شگفت آوری صاحبان خود را دوست دارند و برای معاشرت و آموزش بهترین نژاد سگ به شمار می‌آیند.

همان طور که از اسم این نژاد بر می‌آید سگ‌های Irish Wolfhound سگ‌های گرگی هستند.
همان طور که از اسم این نژاد بر می‌آید سگ‌های Irish Wolfhound سگ‌های گرگی هستند.

Irish Wolfhound

همان طور که از اسم این نژاد بر می‌آید سگ‌های Irish Wolfhound سگ‌های گرگی هستند. از سگ‌های قدیمی بوده و ایرلندی به شمار می‌آیند. این سگ‌ها حکم گرک دارند و سرعت باورنکردنی آن‌ها زبانزد است. برخی از سگ‌های Irish Wolfhound وزنی در حدود ۱۸۰ پوند دارند.

منابع : ++

شکوفه آزادگان

دستی بر قلم دارم و از زوایای مختلف دنیا را زندگی می کنم.

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا