1397-11-28
حیوانات خانگی

آشنایی با سگ نژاد گریت دین و ویژگی های آن ها!

سگ نژاد گریت دین

سگ نژاد گریت دین دارای اندامی بلند، قوی و در عین حال ظریف می باشند. سرشان بلند و کشیده، منخرین شان بزرگ و گوش هایشان راست و عمود است. دارای چشم هایی گرد و مشکی هستند که برق هوشمندی را می توان به سادگی در آن ها مشاهده کرد. اگر مایل هستید تا با ویژگی های ظاهری و خصوصیات رفتاری سگ نژاد گریت دین آشنا شوید، در ادامه با نت نوشت همراه باشید.

سگ نژاد گریت دین دارای اندامی بلند، قوی و در عین حال ظریف می باشند. سرشان بلند و کشیده، منخرین شان بزرگ و گوش هایشان راست و عمود است.  اگر مایل هستید تا با ویژگی های ظاهری و خصوصیات رفتاری سگ نژاد گریت دین آشنا شوید، در ادامه با نت نوشت همراه باشید.

بیشتر بخوانید: سگ نژاد سیبرین هاسکی (Siberian Husky) هر آنچه که باید راجع به این نژاد بدانید!

اشاره ای مختصر به ویژگی های سگ نژاد گریت دین

 • وزن: ۱۱۰-۱۷۵ پوند (حدود ۵۰ تا ۷۹ کیلوگرم)
 • قد: ۳۱-۳۶ اینچ (حدودا ۷۹ تا ۹۱ سانتی متر)

بیشتر بخوانید: سگ نژاد شیتزو , هر آنچه که باید راجع به این نژاد بدانید!

سگ نژاد گریت دین دارای چشم هایی گرد و مشکی هستند که برق هوشمندی را می توان به سادگی در آن ها مشاهده کرد. گردنشان دراز، پاهایشان بلند، هیکلشان تراشیده و متناسب، طول دمشان متوسط و پنجه هایشان گرد می باشد. پوست آن ها براق و چسبیده به اندام های داخلی بدن است. این نوع نژاد سگ دارای طیفی از رنگ ها مثل زرد متمایل به قهوه ای، خالخالی، مشکی یک دست، آبی، سفید با لکه های نامنظم مشکی، دو قسمتی (مثلاً قسمت تنه، مشکی و قسمت پاها و گردن، سفید) و خاکستری-مشکی می باشد. در کل، سگ نژاد گریت دین ، نژادی باوقار و قوی به شمار می رود.

 • مشخصات کلی: بزرگ و فرمانروا، باوقار، دوست داشتنی، کم توقع و البته مقداری لجوج
 • بهترین یاور برای افراد تنها، فعال، بالغ و قوی

بیشتر بخوانید: سگ نژاد چائوچائو ، آشنایی با خصوصیات و ویژگی های آن

رفتار سگ نژاد گریت دین چگونه است؟

خلقت گریت دین ها به گونه ای بوده است که دارای ترکیبی از یک وقار خاص و عظمتی چشمگیر هستند. در خانه و محیط اطراف، شما آن ها را موجوداتی دارای توانایی های ذهنی و بدنی خارق العاده ای خواهید یافت. گریت دین ها که الحق مخلوقاتی بزرگ و محترم هستند، بی نهایت دوست داشتنی و همراهانی برای افراد مختلف با سلیقه های گوناگون به شمار می روند. ضمناً بهترین سرگرمی شان چرخیدن و دور زدن در محوطه خانه است. علی رغم آن که این نوع سگ ها خیلی پارس نمی کنند، به دلیل شجاعت و وفاداری شان به صاحب حیوان، سگ های نگهبان خوبی به شمار می روند. صرفاً زمانی که متجاوزی بخواهد وارد حریم شخصی افراد شود، شروع به پارس کردن می کنند. البته بیشتر، این اندازه و قدرت بدنی خیره کننده آن ها است که موجب ترساندن سایر افراد می شود. گریت دین ها برای نگهداری از کودکان عالی هستند. البته بعضی از آن ها نیاز به تمرین و کنترل بیشتری دارند، اما پس از گذشت مدتی تمرین و آموزش، به همراهان قابل اعتماد و استوار برای کودکان تبدیل می گردند.

بیشتر بخوانید: سگ نژاد ژرمن شپرد و هر آنچه که باید راجع به این نژاد بدانید!

 

سگ نژاد گریت دین

سگ نژاد گریت دین

چند نکته که لازم است درباره سگ نژاد گریت دین بدانید:

هنگامی که می خواهید گریت دینی را به منزلتان بیاورید، به این نکته واضح و بدیهی دقت کنید: آن ها موجوداتی غول آسا هستند. باوجود آنکه در حالت عادی مهاجم و سرکش نیستند (اغلب اوقات سگ های کاملاً خونسردی می باشند)، می توانند به اسباب و اثاثیه و باغ شما آسیب وارد کنند. از همان اوایل کودکی، آسیب نزدن به اموالتان را به آن ها آموزش دهید و همواره به آن ها یادآوری کنید که صاحبشان چه کسی است؛ این شیوه به متعادل کردن رفتارهای پرخاشگرایانه آن ها کمک به سزایی خواهد کرد. پس از آموزش، لازم است به طور دوره ای به گریت دینتان مقررات را یادآوری کنید.

بیشتر بخوانید: سگ نژاد پاگ (pug) و هر چه که باید در مورد آن ها بدانید

گریت دین ها به شانه کردن و نوازش مداوم احتیاج دارند. از آنجایی که اندام درشت نشان حمام رفتن را برایشان دشوار می کند، چکاپ دوره ای چشم ها، بینی، گوش ها و پاها برای تمیز نگه داشتنشان الزامی است. متوسط طول عمر گریت دین ها ۹ سال است، اما اگر شرایط بهداشتی و روحی و روانی مساعد برای این موجودات کاملاً مهیا باشد، تا ۱۳ سال نیز عمر می کنند.

مشکلات معمول آن ها شامل دیسپلازی مفصل هیپ، نفخ و بیماری های قلبی مادرزادی می شود.

بیشتر بخوانید: سگ نژاد پامرانین pomeranian و هر چه که باید راجع به این نژاد بدانید!

تاریخچه سگ نژاد گریت دین

حدوداً در سال ۴۰۰ بعد از میلاد مسیح، قبایل آسیایی به همراه سگ هایی که شبیه سگ های ماستیف امروزی بودند، وارد آلمان شدند و آن جا را تسخیر کردند. طی چندین قرن، این سگ ها جرات و استقامتشان را از طریق جنگیدن بی امان با گراز های وحشی، خرس ها و سایر حیوانات ترسناک غول آسا، به صاحبانشان اثبات کردند. نژاد گریت دین که در اصل دویچه دوگه نامیده می شد، هنگام آمیزش با سایر نژادها مثل آیریش گری هوند، حاصل شد. برای اولین بار در میانه قرن نوزدهم در آلمان به نمایش گذاشته شد و در ایالات متحده آمریکا پس از تشکیل کلوپ گریت دین، در سال ۱۸۸۹ مشهور شد.

بیشتر بخوانید: آشنایی با سگ نژاد داشهوند dachshund

نویسنده: علیرضا وفادار

منبع: www.dogster.com

بیشتر بخوانید: آشنایی با سگ نژاد مالتیز maltese

بیشتر بخوانید: آشنایی با سگ نژاد Dalmatian و هر چه که در مورد آنها باید بدانید!

بیشتر بخوانید: بهترین غذا برای سگ ، مغذی ترین سبزیجات و میوه ها کدامند؟

بیشتر بخوانید: چگونه بفهمیم که سگ باردار است؟

بیشتر بخوانید: چگونه ناخن سگ را کوتاه کنیم ؟

بیشتر بخوانید: چگونه بوی بد سگ را در خانه از بین ببریم؟

بیشتر بخوانید: تربیت سگ ، چگونه از واغ واغ کردن بی موقع سگ جلوگیری کنیم؟

۱ دیدگاه

یک دیدگاه

 1. DVM

  26 فروردین 1397 at 7:20

  0

  لایک

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا