1398-02-31
روانشناسی و موفقیت

با تفکر مثبت در زندگی به آسانی آرامش را مهمان زندگی خود کنید!

تفکر مثبت در زندگی

همه ما با اندیشه ای پاک و خالص و تفکر مثبت در زندگی متولد شده ایم. به دوران کودکی خود بیاندیشید که تا چه اندازه شاد و سبکبال بودید. برگشتن به آن دوران و داتشن تفکر مثبت در زندگی چندان هم دور از ذهن نیست.

همه ما با اندیشه ای پاک و خالص و تفکر مثبت در زندگی متولد شده ایم. به دوران کودکی خود بیاندیشید که تا چه اندازه شاد و سبکبال بودید. برگشتن به آن دوران و داتشن تفکر مثبت در زندگی چندان هم دور از ذهن نیست. نیاز به ماشین زمان یا نیروی ماوراءالطبیعه ندارید. تنها کافیست ترس ها و افکار منفی که به مرور زمان در ذهنتان ریشه دوانیده را با افکاری مثبت جایگزین کنید. در این مقاله هفت تفکر مثبت در زندگی را به شما معرفی می کنیم.

بیشتر بخوانید: پذیرش شکست در زندگی : اینگونه هنگام شکست در زندگی غمگین نشویم!

۷ تفکر مثبت در زندگی

۱-آرامش با من شروع می شود.

اگر میخواهید در جهانی امن زندگی کنید، اول از همه باید خودتان امن باشید. شادی را موکول به زمان یا مکانی خاص نکنید، کافیست به دنیا و اطرافتان با عشق نگاه کنید و بذر عشق را همه جا بپاشید. سعی کنید به نوبه خود دنیا را محیط امن تری برای زندگی خود کنید. با مردم آرامش جو و صلح طلب همگام شوید. هر روز صبح که از خواب برمیخیزید بگویید: خداوندا امروز مرا برای بهبود این سیاره یاری کن.

جمله زیبایی از شهید چمران نقل شده است که می گوید: ((من ممکن است نتوانم این تاریکی را از بین ببرم؛ ولی با همین روشنایی کوچک؛ فرق ظلمت و نور و حق و باطل را نشان میدهم و کسی که به دنبال نور است؛ این نور هر چند کوچک باشد؛ در قلب او بزرگ خواهد بود))

بیشتر بخوانید: راه های شادبودن در زندگی

۲-من در انتخاب اندیشه هایم آزاد هستم.

هیچ کس، هیچ جا یا هیچ چیز نمی تواند به شما انرژی منفی بدهد مگر آن که خود شما به آن ها نیرو دهید. هر وقت در شرایط دشوار قرار میگیرید با خود بگویید: من می توانم خود را با هوشیاری کامل از این شرایط خلاص کنم. انسان خردمند در مقابل شرایط دشوار زانو خم نمیکند. شرایط را تجزیه و تحلیل کنید و بهترین راه را انتخاب کنید. بر ذهن خود مسلط شوید. هر کس بر ذهن خود غلبه کند از کسی که به کشوری مسلط شود، قوی تر است.

بیشتر بخوانید: عادات روزانه افراد موفق را بشناسید و موفق زندگی کنید

۳-من زندگی ام را هر روز می آفرینم.

آفرینش جهان هر روز از نو شروع میشود. آفرینش این گونه نیست که تمام شده باشد. خداوند در قرآن می فرمایند: ((کل یوم هو فی شان))

شما هم بخشی از این نظام آفرینش هستید.با قدرت انتخابی که خداوند به شما عنایت کرده، بکوشید لحظه هایی پر از عشق بیافرینید. یک پیام عاشقانه برای همسر تان، گرفتن دست یک نیازمند، مهربانی با بدنتان و… همه این ها جز فرآیند آفرینش هستند.

بیشتر بخوانید: استفاده صحیح از اوقات فراغت با ۶ راه موفقیت آمیز

۴-احساسات من اندیشه های جاری در بدنم هستند.

پشت هر احساس منفی، یک تفکر اشتباه نهان شده است. احساسات خود را انکار نکنید، آن ها را بپذیرید و با تجزیه و تحلیل آنها تفکر غلط پشت آن را بیابید. این گونه میتوانید احساسات خود را بهبود بخشید.

به هنگام عصبانیت یا حسادت یا هر حس منفی دیگری،جلوی یک آینه بایستید و به خود بگویید: ((خب من این گونه احساس می کنم .کجای تفکرات من باعث شده که این گونه احساس کنم. چگونه می توانم بیاندیشم تا احساس بهتری داشته باشم.))

بیشتر بخوانید: احساس آرامش عمیق و شادی را به همین سادگی در زندگی درک کنید!

تفکر مثبت در زندگی

۵-من به فرآیند زندگی اطمینان دارم.

از دست دادن شغل، معشوق یا سلامتی ما را با بزرگترین ترس ها روبرو می کند. این طبیعی و عادی است که این ترس ها را تجربه کنیم، اما باید بدانیم که طبیعت از حباب متنفر است. وقتی چیزی از دست می رود چیزی بهتر جای آن را می گیرد. زندگی به ما عشق می ورزد و هرگز ما را زمین نمی زند.

بیشتر بخوانید: راه های گرفتن انرژی مثبت و شادی از دست رفته به زندگی‌تان را بیاموزید!

۶-من در سن مناسبی هستم.

یکی از راه های داشتن تفکر مثبت در زندگی این است که قدر سن و سال خود را بدانید. هر سال خصوصیات و ارزش خود را دارد و با عجایب مربوط به خودش پر شده است. ما پیری را غولی فرض کرده ایم که با انواع مصیبت ها به سراغمان می آید. در هر سن و سالی که هستید از زندگی لذت ببرید. هر موی سپید یا چینی روی صورتتان را به مثابه برگی ارزشمند از کتاب نفیس زندگی تان بدانید.

۷-خوشبختی دیگران آینه فراوانی من است.

خود را سوا از دیگر مردم ندانید. برای خوشبختی دیگران دعا کنید و بدانید امکانات برای همه به اندازه کافی هست. این یکی از راه های داشتن تفکر مثبت در زندگی است.

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا