1398-03-03
زندگی و سلامت

الکل و سرطان؛ مصرف الکل علت مستقیم این هفت نوع سرطان است!

الکل و سرطان

مصرف الکل مضرات بسیاری برای بدن دارد که قابل درمان نخواهد بود. ابتلا به هفت سرطان با مصرف الکل افزایش می یابد.

الکل و سرطان رابطه ای تنگاتنگ با هم دارند. نه تنها سرطان بلکه تمام بیماری هایی که از طریق مصرف الکل به بدن وارد می شود درمان هایی بسیار دشوار و تقریبا غیر ممکن به همراه خواهند داشت. دانشمندان به تازگی پی برده اند که مصرف الکل خطر ابتلا به چند سرطان را افزایش می دهد.

الکل علت مستقیم هفت نوع سرطان است. این نتیجه گیری محققان نیوزیلندی است که می گویند الکل خطر ابتلا به سرطان را افزایش می دهد. سرطان کبد، کولون، رکتوم، سینه، حنجره، دهانه رحم و مری با مصرف الکل تا حد زیادی قطعی است.

محققان شواهدی علمی در جهت ارتباط مستقیم بین سرطان و الکل یافته اند که طبق این رابطه علمی می توان گفت الکل عامل اصلی برخی از سرطان ها به شمار می رود. در آمار کنترل و بررسی سرطان، ۵٫۸ درصد از کل مرگ و میر سرطانی جهان ناشی از مصرف الکل است.

به عنوان نمونه ارتباط بین الکل و سرطان حنجره بسیار قوی می باشد. بیشتر افرادی که از الکل به عنوان نوشیدنی مداوم مصرف می کنند ریسک ابتلا به سرطان را چندین برابر افزایش می دهند.

الکل و سرطان ؟؟

الکل و سرطان

الکل برای بدن انسان بسیار مضر است به نحوی که سیستم ایمنی بدن را به طرز کاملا شگفت آوری ضعیف می کند.

افرادی که الکل مصرف می کنند در خطر افزایش میزان ابتلا به سرطان قرار دارند. ولی خبر خوب این است که افرادی که نوشیدن الکل را قطع می کنند این میزان خطر رو به کاهش می رود و پس از گذشت نزدیک به ۲۰ سال اثرات الکل از بدن آنها کاملا محو شده و میزان ابتلای آنها به سرطان مانند یک فرد عادی خواهد بود.

مکانیسم بیولوژیکی خاصی که توسط الکل در بدن ایجاد می گردد سبب می شود هر گونه سرطانی که ممکن است فرد را تهدید کند به سرعت رخ دهد. مصرف الکل ارتباط محکمی بین قلب و بیماری های عروق کرونر ایجاد می کند که از دیگر مشکلات مصرف الکل می باشد.

این نخستین مقاله در مورد مضرات الکل نبوده و نیست ولی طی تحقیقات جدیدی که دانشمندان انجام داده اند نشان می دهد که بیماری های بسیاری از جمله سرطان به کمک مصرف الکل به راحتی تشدید شده و سریعا رشد می کنند.

 

 

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا