1398-03-02
اخبار تکنولوژی

ایستگاه پلیس چین با هوش مصنوعی! چین همچنان در استفاده از هوش مصنوعی پیشتاز است…

ایستگاه پلیس چین با هوش مصنوعی

چین اعلام کرد که قصد دارد به زودی یک ایستگاه پلیس بهینه شده با هوش مصنوعی و بدون استفاده از هر گونه نیروی انسانی را در یکی از شهرهای بزرگ خود راه اندازی کرده…

چین یکی از پیشتاز ترین کشور ها در استفاده از هوش مصنوعی میباشد، اعلام کرده که قصد دارد به زودی یک ایستگاه پلیس بهینه شده با هوش مصنوعی و بدون استفاده از هر گونه نیروی انسانی را در یکی از شهرهای بزرگ خود راه اندازی کند.،

طبق اطلاعات به دست آمده از Caijing Neican، این مرکز بر روی مسائل مربوط به رانندگان و وسایل نقلیه تمرکز داشته و بیش از آنکه به یک ایستگاه پلیس شباهت داشته باشد، به واحد لجستیک و حمل و نقل، موتوری (DMV1) شباهت دارد. در این ساختمان خدماتی مانند آزمون رانندگی از طریق شبیه‌ساز، خدمات ثبت وسیله نقلیه و همچنین فناوری‌های پیشرفته‌ اسکن چهره که توسط Tencent توسعه یافته‌اند ارائه داده میشود.

ایستگاه پلیس چین با هوش مصنوعی

ایستگاه پلیس چین با هوش مصنوعی

با کنار گذاشتن بسیاری از مفاهیم مرتبط با اجرای قانون، هنوز هم نگرانی‌های زیادی در رابطه با ساختمان‌های دولتی که بدون حضور نیروهای انسانی اداره می‌شوند وجود دارد. درب‌های این ایستگاه به زودی به روی عموم باز خواهد شد و از آنجا که شهروندان با نرم‌افزارهای اختصاصی مواجه هستند، احتمال وجود نقاط ضعف بسیار کمی انتظار میرود.

پروتکل این ایستگاه به گونه‌ای است که مراجعه‌کنندگان از چهره‌ی خود به عنوان کارت شناسایی استفاده خواهند کرد. علی‌رغم اینکه اطلاعات بیشتری در این زمینه در دسترس نیست، اما به نظر می‌رسد که افراد دیگر نیازی به انتظار طولانی در ساختمان جهت ایجاد یک حساب کاربری نخواهند داشت. در حقیقت، سامانه تشخیص چهره‌ به کمک هوش مصنوعی تمام اطلاعات موردنیاز را تنها با اسکن کردن چهره شخص به دست خواهد آورد.

ایستگاه پلیس چین با هوش مصنوعی

ایستگاه پلیس چین با هوش مصنوعی

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا