1398-01-02
روانشناسی و موفقیت

رابطه رضایت شغلی و سلامت روان و شادی مردم کشورها !

رابطه رضایت شغلی و سلامت روان

رابطه رضایت شغلی و سلامت روان به این صورت است که شاخص شادی یک کشور از شادمانی نیروی کار در آن مشخص می شود.

رابطه رضایت شغلی و سلامت روان به این صورت است که شاخص شادی یک کشور از شادمانی نیروی کار در آن مشخص می شود. طبق تحقیقات به عمل آمده کشورهایی که میزان رضایت و شادمانی کارگران و کارمندان آن بالا است جز کشورهای شاد جهان محسوب می شوند. سه عامل رضایت شغلی کارکنان، تمایل کارمند به کارفرمای فعلی و عدم احتمال تغییر شغل در آینده نزدیک سه عامل موثر در شادی افراد جامعه می باشد. در ادامه با بررسی رابطه رضایت شغلی و سلامت روان کارمندان کشور های مختلف با نت نوشت همراه باشید. طی این آمار کشورهای ذیل به ترتیب شادترین کشورها به شمار می روند.

بیشتر بخوانید: استفاده صحیح از اوقات فراغت با ۶ راه موفقیت آمیز

رابطه رضایت شغلی و سلامت روان در کشورهای مختلف

کانادا

رابطه رضایت شغلی و سلامت روان

۷۶ درصد افراد کانادایی از سبک کار و زندگی خود راضی یا بسیار راضی هستند. شاغلین کانادا از قوانین جامع حقوق بشر و اتباع بسیار ابراز خوشنودی دارند. این درحالیست که قوانین اشتغال در این کشور از حداقل استانداردها و دستمزدها و بهداشت و ساعت کار زیاد برخوردار است.

بیشتر بخوانید: با تفکر مثبت در زندگی به آسانی آرامش را مهمان زندگی خود کنید!

شیلی

ملت های امریکای جنوبی یکی از قویترین و سریعترین اقتصادهای در حال رشد قاره امریکا را دارد. به وضوح می توان گفت این افزایش رشد مبنی از کارگران این کشور است که خود از رابطه رضایت شغلی و سلامت روان حکایت دارد.

پابلو

پاناما کشوری با دستمزدهای پایین ولی از لحاظ کار غنی است. اما با این وجود کارگران سی روز مرخصی با حقوق در سال و دو ساعت استراحت بین روز دارند.

برزیل

در برزیل قانون اساسی شرایط عادلانه ای برای کارگران تنظیم  می کند. حداکثر تعداد ساعت یک کارمند می تواند ۴۴ ساعت در هفته باشد و اضافه کاری از ۲ ساعت تجاوز نخواهد کرد.

بیشتر بخوانید: عادات روزانه افراد موفق را بشناسید و موفق زندگی کنید

کلمبیا

کلمبیا نیز از سریع ترین اقتصاد های در حال رشد جهان را دارد. فرصت های شغلی مناسبی برای کارفرمایان و کارکنان در این کشور برقرار است.

اسپانیا

این کشور طولانی ترین ساعات کار در اروپا را دارد. اما این مساله مانع شادی کارمندان اسپانیایی نشده است!

بیشتر بخوانید: راه های شادبودن در زندگی

سنگاپور

با وجود اینکه در سنگاپور بهترین شرایط کاری حداقل دستمزد را دارند اما کارمندان این کشور میزان رضایت بالایی از کار خود نشان داده اند. البته بد نیست بدانید در سنگاپور تعطیلات به طرز سخاوتمندانه ای می گذرد. چرا که دولت کمک هزینه تعطیلات را نیز در نظر می گیرد.

فرانسه

قوانین اشتغال در فرانسه همه بر پایه سلامت کارگران وضع می شود. شرکت ها باید بعد از پنج هفته کار تعطیلات اعلام کنند. البته همراه با کمک هزینه تعطیلات. یک مشکل بزرگ در این کشور در نظر نگرفتن مرخصی های مربوط به ازدواج است.

بلغارستان

شرایط کار در بلغارستان به طور پیوسته در حال بهبودی است. قانون این کشور مداوم در حال پیشرفت و هدایت به سمت حمایت از کارگران است.

بیشتر بخوانید: احساس آرامش عمیق و شادی را به همین سادگی در زندگی درک کنید!

رومانی

امنیت شغلی در رومانی یکی از نکات بسیار مهم است. حضور رو به رشد شرکت های بین المللی در رومانی باعث ثبات کاری در کارگران شده است. کارگران در رومانی بیشتر شاد و وفادار به وظایف خود هستند.

مکزیک

ساعات کاری در مکزیک زیاد و البته دستمزد اغلب پایین است. اما شاخص رضایت از زندگی در این کشور چندان پایین نیست.

سوئیس

همسایه فرانسه در میان کشورهای جهان رتبه خوبی در رضایت شغلی دارد.

آلمان

در آلمان اغلب نیروی کاری در نیروگاه های صنعتی مشغول به کار هستند. این کشور یکی از قویترین اقتصاد ها در اروپا را دارد. ساعات کار کم است و بیشترین اخلاق کاری و پشتکار مربوط به آلمانی ها است.

بیشتر بخوانید: طرز برخورد با افراد منفی گرا با چند روش هوشمندانه

جمهوری چک

وفاداری قوی کارفرمایان در این جمهوری  قابل توجه است. بیشتر کارمندان حرفه ای هستند.

مجارستان

این کشور کوچک از شادترین نیروی کار برخوردار است.

بلژیک

در جدول رتبه بندی کشورهای شاد بلژیک رو به سقوط است. نیروی کار در این کشور به ندرت رضایت شغلی خود را از دست می دهند. جایگزینی شغل یکی از مشکلات بلژیک است.

فنلاند

فنلاندی ها  زیاد از شغل خود راضی و خشنود نیستند. یک گزارش نشان می دهد که تنها ۷/۴ درصد از جمعیت فعال فنلاند ابراز رضایت شغلی دارند.

بیشتر بخوانید: راه های گرفتن انرژی مثبت و شادی از دست رفته به زندگی‌تان را بیاموزید!

هلند

هلند را به عنوان کشوری با کار خسته کننده می شناسند. این کشور دستورالعمل های دقیقی دارد. ساعت کاری یک کارمند روزانه ۹ ساعت است. و در هفته ۴۵ ساعت برای آنها در نظر گرفته شده است.

اتریش

اتریش با وجود مقادیر زیادی شکایت از طرف کارگران اما جز کشورهایی است که رنج حقوقیی بالایی دارد. تعطیلات نیز در این کشور ۱۳ هفته است. مرخصی زایمان نیز هشت هفته قبل و بعد از تولد نوزاد در نظر گرفته شده است.

سوئد

این ملت با وسواس و تعادل بسیاری کار می کنند. آن ها برای یک روز کار شش ساعته محاکمه می شوند. فقط ۱٪ سوئدی ها بیش از ۵۰ ساعت در هفته کار می کنند. و همچنین ۴۸۰ روز مرخصی بین پدر و مادر تقسیم می شود.

کاستاریکا

این کشور به عنوان نماینده امریکای جنوبی است که بیشترین صنعت گردشگری را دارند. معمولا در این کشور فراوانی شغل و رضایت دیده می شود.

نروژ

نروژ کشوریست که در آن از هر ده نفر یک نفر امنیت شغلی و درآمد قابل توجه دارد.

دانمارک

در این کشور میزان شادی بین کارفرمایان رو به افزایش است. شرکتها معمولا بیش از ۳۵ نفر کارمند دارند و بیشتر سعی در حفظ قدرت و جایگاه خود دارند. هیئت مدیره به کارمندان به طور منظم حقوق و قدرت ارائه می کند.

میزان رابطه رضایت شغلی و سلامت روان در این کشورها متفاوت است. اما میزان شادی و خوشبختی حسی است که هر انسان نسبت به شرایط  زندگی اش می تواند داشته باشد.

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا