ورزش و تناسب اندام

آیا در ۶ هفته با رژیم و ورزش می‌توان به وزن ایده آل رسید؟

وزن ایده آل

اگر تصمیم گرفته اید که وزن کم کنید تا زندگی سالم تری داشته باشید. اولین سوالی که در ذهنتان پیش می آید این است که : ” چقدر طول می کشد تا به وزن ایده آل برسم ؟ ”

پاسخ این سوال بستگی به انرژی و تلاش شما برای تغییر شیوه زندگی اتان دارد.

اگر تصمیم گرفته اید که وزن کم کنید تا زندگی سالم‌تری داشته باشید اولین سوالی که در ذهن‌تان پیش می آید این است که : ” چقدر طول می کشد تا به وزن ایده آل برسم ؟ ”

پاسخ این سوال بستگی به انرژی و تلاش شما برای تغییر شیوه زندگی‌تان دارد. تبلیغات داروهای کاهش وزن به شما اعلام می‌کنند که طی شش هفته می‌توانید به وزن ایده آل برسید. اما این ادعاها در تناسب اندام شما هیچ تاثیری نخواهند داشت مگر این که یک رژیم غذایی سالم همراه با یک برنامه ورزشی دقیق و مستمر شما را به وزن ایده آل خود برساند.

در صورتی که مربی ورزش به شما وعده داده است که در طول شش هفته به رویای تناسب اندام خود دست می یابید، تنها کاری که می توانید انجام دهید این است که هر روز پیاده روی کنید. این کار در برخی از افراد به سرعت تاثیر می گذارد و شاید کاهش وزن شش هفته ای شما به واقعیت بپیوندد.

آیا شش هفته برای تناسب اندام و وزن ایده آل کافی است؟

محققان دانشگاه وسکانسین لاکراس در یک مطالعه که برای تناسب اندام صورت گرفته بود به نتایجی دست یافتند. تعداد ۲۵ مرد از طریق یک برنامه ورزشی در طول شش هفته مورد آزمایش قرار گرفتند.  در هر سه جلسه فعالیت قلب و عروق این افراد بررسی شد. پس از پایان شش هفته،  رتبه بندی اعضا بدون تغییر بود. یعنی بعد از شش هفته ورزش ظاهر تمامی آن‌ها تقریبا مشابه بود.

توجه داشته باشید که شش هفته ورزش نشانه های آمادگی جسمانی شما را مانند درصد چربی، فشار خون و اکسیژن موجود در بدن و . . .  هیچ گونه پیشرفت قابل ملاحظه ای نخواهد داشت. این پارامترها با شش هفته ورزش تغییرات قابل توجهی پیدا نخواهند کرد.

تناسب اندام اساسا یک مسئله ذاتی است!

Fitness

هر انسان در نوبه خود منحصر به فرد است. نتایج تلاش های افراد برای رسیدن به تناسب اندام متفاوت است.با توجه به اهداف افراد نتایج کسب تناسب اندام تغییر خواهد کرد. ممکن است فردی با یک دو ماراتن به تناسب اندام  برسد در حالی که فرد دیگری به دلیل چربی کمی که در بدن دارد به این موقعیت دست پیدا نکند.

مهم‌ترین نکته این است که شما برای تصمیم گیری خود اقدام کنید. آموزش‌های لازم را ببینید. برای اجرای یک ماراتن لازم است که پیاده روی و کوهنوردی را دنبال کنید. با اولین تغییر در هنگام شروع تمرین، احساس بهبودی و رضایت به شما دست خواهد داد. این احساس می تواند به صورت یک تنفس راحت هنگام بالا رفتن از پله‌های مترو باشد.

تناسب اندام و روحیه

تناسب اندام تاثیرات مثبتی بر روی ذهن و روحیه شما دارد. از جمله این مزایا فعال تر شدن ذهن و حتی تغییراتی خارج از ذهن است.

همان طور که تمرینات ورزشی خود را ادامه می دهید انگیزه و اعتماد به نفس بیشتر می شود. این مسئله با مرور زمان بیشتر شده و در شما ثابت می‌ماند. طبق گفته کارشناسان اگر فردی تصمیم بگیرد که پس از ۱۰ سال به تناسب اندام برسد حدود ۲ ماه بیشتر به طول می انجامد تا در حد قابل توجهی تغییر کند.

در عرض شش تا هشت هفته شما می توانید تغییراتی را در اندام خود ایجاد کنید و در طی سه الی چهار ماه تغییراتی کلی بر روی اندام خود داشته باشید. به نحوی که بگویید به سلامتی و تناسب اندام رسیده اید.

البته اگر قبلا به صورت مستمر ورزش می کردید برای ایجاد قدرت اولیه نیازمند سه ماه زمان هستید. در غیر این صورت که بی شک زمان بیشتری نیاز دارید.

با همه این توضیحات هنوز شما نمی دانید که چقدر طول می کشد تا بتوانید به اندام دلخواه خود برسید.

اگر شما در طول یک سال کامل رژیم صحیحی داشته باشید و اضافه وزن نیز نداشته باشید شاید بتوانید در طی این مدت با تمرینات ورزشی عضلات خود را به فرمی که دوست دارید شکل دهید.

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا