1398-04-27
روانشناسی و موفقیت

نشانه های بیماری های روانی و علائم تشخیص افرادی که بیماری روحی دارند

نشانه های بیماری های روانی

قتل های سریالی و رفتارهای روانی فقط مخصوص فیلمها نیستند بسیاری از افرادی که در اطراف ما زندگی می کنند مشکلات روحی روانی دارند که زمینه مساعدی برای اتفاقات بسیار خطرناک به شمار می رود. با نشانه های بیماری های روانی آشنا شوید.

تشخیص نشانه های بیماری های روانی کار ساده ای نیست. شاید برای شما کمی دور از باور باشد که روزی با یک بیمار روانی مراوده داشته باشید. اما حقیقت این است که بسیاری از انسانهای اطراف ما دچار مشکلات روحی روانی هستند. این بیماری های در سطوح خاص و پیشرفته می تواند انگیزه قتل، خودکشی و بسیاری از رفتارهای ترسناکی که در فیلمها می بینید را بر انگیزد. کارشناسان اعلام کرده اند که از هر صد نفر یک نفر به رفتارها و مشکلات روانی مبتلا است. بد نیست که شما هم این رفتارها و این دسته از افراد را بهتر بشناسید تا هنگام مواجهه با آنها رفتار مناسبی داشته باشید. این بار در نت نوشت شما را با نشانه های بیماری های روانی و چند صفت واقعی یک انسان که از مشکل روحی روانی رنج می برد آشنا می سازیم.

بیشتر بخوانید: انواع اختلال شخصیت و نشانه های مبهم این اختلال ها را بشناسید

نشانه های بیماری های روانی

جذابیت

یکی از دلایلی که بیماران روانی سخت شناسایی می شوند و یکی از نشانه های بیماری های روانی جذابیت در اولین برخورد است. کارشناسان و دیگر افراد در برخوردهای نخست به سختی می توانند به شخصیت واقعی آنها پی ببرند. این افراد به منظور جذب مردم رفتارهایی دارند که منجر به حفظ یک رابطه بلند مدت با دیگران خواهد شد. شوخ طبعی و جذابیت رفتاری آنها در وهله نخست بسیار ریزبینانه و دقیق عمل می شود.

بیشتر بخوانید: عادت های مخرب فکری که آرامش را از زندگی شما می گیرند، بشناسید

رفتارهای غیر مجاز

نشانه های بیماری های روانی

یکی از نشانه های بیماری های روانی این است که بیماران روانی در برخورد با هر موقعیتی رفتارهای غیر مجاز انجام می دهند. محدودیت و مرزها را اصلا در نظر نخواهند گرفت و به راحتی می توانند قوانین و چهار چوب ها را زیر پا بگذارند. برای این دسته از انسانها آسیب رساندن و صدمه زدن به دیگران اصلا اهمیتی ندارد. گاهی اوقات برای رسیدن به هدف خود به سادگی دیگران را شکست داده و به آنها آسیب می رسانند.

بیشتر بخوانید: نشانه های ضعف اعصاب را جدی بگیرید

بیشتر بخوانید: سایکوپاتی چیست ؟ شخصیت ضد اجتماعی به چه کسی گفته می‌شود ؟

پشیمانی وجود ندارد

هر شخص در موقعیت های مختلف زندگی ممکن است رفتاری انجام دهد که منجر به پشیمانی و ندامت شود. وجدان افراد در این جور مواقع بیدار شده و گاهی تلنگرهایی به انسان می زند. برای شما هم پیش آمده که خود را به خاطر یک حرف یا یک رفتار سرزنش کنید. یکی از نشانه های بیماری های روانی این است که افرادی که مشکلات روحی روانی دارند در قبال هیچ گونه رفتاری که ازشان سر می زند دچار عذاب وجدان نخواهند شد. در این افراد حس گناه و پشیمانی وجود ندارد. روحیه این دسته از بیماران به نحوی است که هیچ گاه در قبال اشتباهی که انجام داده اند خود را سرزنش نخواهند کرد.

بیشتر بخوانید: اختلال شخصیت مرزی چیست؟

تکبر و غرور

غرور از صفات ناپسند برای انسان محسوب می شود. یکی از نشانه های بیمار روانی تکبر و خود بزرگ بینی می باشد. البته این افراد بر این باورند که رفتار و اخلاقی بهتر و برتر از دیگران دارند اما در حقیقت این تنها یک غرور است. خود را سزاوار بهترین ها می دانند و به نحوی می توان گفت که آنها خودشان را بالاتر از دیگران می بینند.

ادعاهای این افراد بیشتر از دیگران است و بسیار متکبرانه صحبت می کنند.

این نشانه های بیماری های روانی است که در انسانهایی که از یک بیماری روحی روانی رنج می برند دیده می شود. شما می توانید با شناخت این افراد رفتار متفاوتی با آنها داشته باشید و یا به آنها کمک کنید که مشکلات روحی خود را حل کنند.

بیشتر بخوانید: Nomophobia نوموفوبیا چیست ؟ با کلمه‌ی سال ۲۰۱۸ در دیکشنری کمبریج بیشتر آشنا شوید !

بیشتر بخوانید: Cherophobia چروفوبیا چیست ؟ این فرد ۹ ساعت در هوا معلق ماند تا این اختلال را معرفی کند!

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا