1398-02-31
دانستنی‌های سلامتی

تشخیص سیب زمینی سالم : چگونه سیب زمینی را سالم تر بخوریم

تشخیص سیب زمینی سالم

همان طور که هضم نشاسته در بدن همراه با مضرات خاص خودش است فواید سیب زمینی خوب نیز کم نیست

برای تشخیص سیب زمینی سالم فاکتورهایی وجود دارد. سیب زمینی قبل از اینکه یک منبع کامل نشاسته باشد یک گیاه محسوب می شود. این گیاه با اینکه سبز نیست ولی از رده سبزیجات محسوب می شود. خوردن سیب زمینی سالم هر چند که نشاسته دارد ولی برای سلامتی مفید است. نشاسته موجود در سیب زمینی سبب بالا رفتن قند خون می شود ولی خواص سیب زمینی سالم بیشتر از مضرات آن است. در ادامه فاکتورهای تشخیص سیب زمینی سالم را در نت نوشت بخوانید.

بیشتر بخوانید: خواص سیب زمینی پخته : سیب زمینی پخته بخوریم یا نه؟

تشخیص سیب زمینی سالم

نحوه طبخ سیب زمینی

سیب زمینی از پر مصرف ترین سبزیجات است که در بیشتر رژیم های غذایی وجود دارد. این سبزی را با روشهای پخت زیادی می توان مصرف کرد. سیب زمینی سرخ کرده، چیپس، تنوری، گراتن، پوره و . . . همه و همه روشهای پخت متفاوت سیب زمینی هستند. بی شک اگر قرار باشد روزی سیب زمینی نخوریم بسیار از غذاها از سفره ها حذف خواهد شد. لازم نیست این سبزی را از رژیم خود حذف کنید. کافیست شناخت کافی از تشخیص سیب زمینی سالم داشته باشید تا از مزایای تغذیه این سبزی بهره مند شوید.

بیشتر بخوانید: مضرات سیب زمینی سرخ کرده : سمی کشنده که با لذت آن را می خوریم!

رنگ سیب زمینی

یکی از فاکتورهای تشخیص سیب زمینی سالم این است که سیب زمینی هر چه پوست تیره تری داشته باشد بهتر است. این موضوع  دقیقا برعکس گوشت قرمز است. سیب زمینی های قهوه ای تیره تر مغذی تر هستند در حالی که سیب زمینی های مایل به زرد خواص کمتری دارند. سیب زمینی هایی هم که لکه های بنفش دارند از آنتی اکسیدان بیشتری برخوردار می باشند.

بیشتر بخوانید: خواص آب سیب زمینی در درمان بیماری ها شگفت زده تان می کند!

اندازه سیب زمینی

اندازه سیب زمینی از فاکتورهای تشخیص سیب زمینی سالم است. سیب زمینی های کوچک  تازه تر محسوب می شوند و از قند کمتری تشکیل شده اند. این دسته از سیب زمینی ها برای افرای که قند خون بالایی دارند مناسب تر است. آنها را می توان با بخار پز کردن یا حتی آب پز کردن همراه با کمی روغن زیتون میل کرد. این نوع طبح هضم راحت تر و بهتری دارد و در کاهش قند خون تاثیرات مثبتی دارند.

نگهداری سیب زمینی

زمانی که سیب زمینی را به هر روشی می پزید آن را در جای خنک مانند یخچال نگهداری کنید سپس میل کنید. نگهداری سیب زمینی در یخچال در حدود ۲۴ ساعت سبب از بین رفتن مضرات  نشاسته خواهد شد. سرد شدن نشاسته به هضم راحت تر آن کمک می کند.

بیشتر بخوانید: فواید سیب زمینی خام بسیار زیاد است ، سیب زمینی خام بخورید

پوست سیب زمینی

میزان زیادی مواد مغذی و آلی در پوست سیب زمینی وجود دارد. اگر پوست سیب زمینی را به خوبی شستشو دهید و بعد بپزید از خواص آن بهره مند خواهید شد. شما می توانید سیب زمینی را با پوست طبخ کنید تا در حدود ۷۰ درصد از خواص آن استفاده کنید.

این سبزی فقط به عنوان سیب زمینی سرخ کرده و چیپس تهیه نمی شود که سرشار از مضرات باشد. انواع سالاد ها و خوراکها را می توان از سیب زمینی های سالم تهیه کرد. سیب زمینی سالم را از رژیم غذایی خود حذف نکنید. فقط کافیست روشهای پخت و نگهداری آن را بشناسید تا از خواص آن بهره مند شوید.

بیشتر بخوانید: خواص سیب زمینی باورنکردنی است ، سیب زمینی بی‌خاصیت نیست! 

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا