1398-01-05
اخبار تکنولوژی

پلیس چین با کمک دوربین آکوستیک رانندگانی که زیاد بوق می زنند را جریمه می کند!

استفاده از دوربین های آکوستیک برای شناسایی رانندگانی که در شهر با صدای بوق خود آرامش مردم را برهم می زنند

همانطور که می دانید تراکم جمعیت در شهر پکن بسیار بالا می باشد. در کنار آلودگی شدید هوا، آلودگی صوتیآلودگی صوتی ایجاد شده به خاطر بوق زدن مداوم اتومبیل ها، این شهر را به ششمین شهر پر سر و صدای دنیا تبدیل کرده است.

همانطور که می دانید تراکم جمعیت در شهر پکن بسیار بالا می باشد. با ۵ میلیون ماشین ثبت شده در این شهر، ترافیک به یک مشکل اساسی برای مردم تبدیل شده است. سرعت میانگین ماشین ها در پکن به دلیل وجود ترافیک بالا، تقریبا نصف سرعت ماشین ها در شهر نیویورک می باشد. در کنار آلودگی شدید هوا، آلودگی صوتیآلودگی صوتی ایجاد شده به خاطر بوق زدن مداوم اتومبیل ها، این شهر را به ششمین شهر پر سر و صدای دنیا تبدیل کرده است. در ادامه با نت نوشت همراه باشید.

دولت چین که قبلا یک نقشه ی نشان دهنده ی سر و صدا برای شهر درست کرده بود، حال در صدد تغییر وضعیت موجود برآمده است. طبق اعلام وبسایت Inkstone، دولت چین با نصب ۲۰ دوربین آکوستیک (صوتی) در صدد شناسایی رانندگانی است که در شهر با صدای بوق خود آرامش مردم را برهم می زنند.

این دوربین ها که در نزدیکی مدارس و بیمارستان های شهر پکن نصب شده اند، از ۳۲ میکروفون و یک دوربین HD بهره می برند. این دوربین با ثبت فیلم های ۲ ثانیه ای، برای اثبات بوق زدن ماشین مورد نظر استفاده می شود. پلیس با استفاده از این فیلم، ماشینی که بوق زده را شناسایی کرده و جریمه ای ۱۶ دلاری برای آن در نظر می گیرد.

اما سر و صدا فقط مختص به خیابان های شهر پکن نمی شود. برای حدود ۴۰ شهر، مثلا شهر شنزن (Shenzhen)، این دوربین ها نصب شده اند. دقت عمل این دوربین ها چیزی بین ۹۲ تا ۹۵ درصد برآورد می شود.

بی نظمی در رانندگی هم باعث به وجود آمدن بخشی از مشکلات سر و صدا در خیابان های پر از ماشین چین می شود. مثلا به خاطر مهندسی عجیب و غریب برخی جاده ها، ۵۰ جاده ی اصلی ناگهان در ۲۰ راه ادغام می شوند که با توجه به تعداد زیاد ماشین ها، همین امر موجب هرج و مرج می شود.

طبق آمار سازمان بهداشت جهانی، در سال ۲۰۱۳ فقط تعداد ۲۶۰،۰۰۰ مرگ و میر در ترافیک در کشور چین رخ داده است. بنابراین چین را می توان به عنوان یکی از پرخطرترین کشورهای دنیا برای رانندگی نامید.

در حالی که تکنولوژی دوربین های آکوستیک نمی تواند فورا هویت رانندگان خاطی را مشخص کند، به نظر می رسد که در آینده این دوربین های آکوستیک با تکنولوژی تشخیص چهره همراه شوند تا بتوانند برای افرادی که مکررا در خیابان ها بوق می زنند کسر امتیاز در آنچه که “نمره ی اعتبار اجتماعی” افراد نامیده می شود در نظر گیرند. دولت چین درنظر دارد تا همین نقشه را برای افرادی که بدون توجه به چراغ راهنمایی از خیابان عبور می کنند و یا اقدام به عبور از خیابان در نقاطی که خط عابر پیاده وجود ندارد می کنند پیاده کند.

منبع: http://www.businessinsider.com

 

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا