1398-03-28
روانشناسی و موفقیت

ایده هایی برای برنامه ریزی دقیق و موفق که زندگی تان را زیر و رو می کند!

برنامه ریزی دقیق

بخش مهمی از کارهای یک فرد موفق، برنامه ریزی دقیق است. مهم نیست که برنامه ریزی شما در دفترچه یادداشت است یا در تبلت مهم این است که برای هدف خود یک برنامه ریزی دقیق و حساب شده انجام دهید و لیستی از کارهایی که می تواند شما را پله پله به هدفتان نزدیک کند را به درستی تهیه کرده و مرحله به مرحله طبق آن پیش بروید.

بخش مهمی از کارهای یک فرد موفق، برنامه ریزی دقیق است. مهم نیست که برنامه ریزی شما در دفترچه یادداشت است یا در تبلت، مهم این است که برای هدف خود یک برنامه ریزی دقیق و حساب شده انجام دهید و لیستی از کارهایی که می تواند شما را پله پله به هدف تان نزدیک کند را به درستی تهیه کرده و مرحله به مرحله طبق آن پیش بروید. برنامه ریزی برای هر کاری که باشد نیازمند یک سلسله مراتب است که نت نوشت شما را برای یک برنامه ریزی دقیق راهنمایی خواهد کرد.

برنامه ریزی دقیق با پیگیری از طرق مختلف

برنامه ریزی دقیق

برای برنامه ریزی می بایست کمی یا شاید بیشتر از کمی، خلاقیت به کار ببرید

بسیاری از اهداف نیازمند پیگیری مستمر و با پشتکار است که در طی یک روز، یک ماه یا حتی یک سال صورت می گیرد. ممکن است شما تصمیم گرفته باشید که در طی روز هشت لیوان یا بیشتر آب بنوشید. این کار را می توانید با روش های مختلفی به ذهن خود یاد آوری کنید. برای برنامه ریزی می بایست کمی یا شاید بیشتر از کمی، خلاقیت به کار ببرید. یک طراحی ساده یا یک متن و نوشته جلوی چشمان خود قرار دهید تا هم به ذهن خود انجام این کار را یاد آوری کنید و هم با هر بار نوشیدن آب احساس گذراندن یک مرحله بزرگ را در خود حس کنید.

برنامه غذایی را مدیریت کنید

برنامه های غذایی مانند سرمشق های کوچک برنامه ریزی های بزرگ هستند. برنامه غذایی خود را مدیریت کنید. مانند برنامه های غذایی یک فهرست و منو و همچنین لیست مواد غذایی را در دیگر برنامه ریزی های خود نیز اعمال کنید. همان طور که خود را از برگرها و نوشابه ها منع می کنید می توانید بسیاری از اعمال را نیز از خودتان دور کنید تا برنامه ریزی شما نتیجه مثبتی داشته باشد.

هزینه های خود را مدیریت کنید

بودجه بندی کار دشواری است ولی برای این که به کمک برنامه ریزی دقیق خود به نتیجه برسید باید این کار را انجام دهید. هزینه های خود را سازماندهی کنید و بودجه را همیشه در نظر داشته باشید. شما می توانید دسته های اهدافتان را با هزینه های مرتبطش یادداشت کنید و هر ماه بر اساس الویت آن ها را خرج کنید.

عادت های خود را در نظر بگیرید

بخش بزرگی از سلامتی روح و روان به عادات هر شخص بستگی خواهد داشت. عاداتی که هر فرد دارد در نگهداری شخصیت آن تاثیر گذار است. عادت های سالم خود را یادداشت کنید و در صورت نیاز طبق آن ها برنامه ریزی کنید. می توانید چند ایده به عادت های خود اضافه کنید و یا این که برخی از عادت های نادرست را حذف کنید. برای این کار یک جعبه درست کنید و لیستی از عادت های خود را در آن یادداشت کنید هر روز صبح درب جعبه را باز کرده و آن ها را انجام دهید. کم کم عادت های نادرست را خودتان کنار می گذارید.

کارهای خود را مرور کنید

یک بازنگری ماهانه داشته باشید. مثلا این که در طی ۳۰ روز گذشته چه کارهایی را انجام داده اید که در رسیدن به هدف تان شما را کمک کرده است. این ارزیابی می تواند خاطرات مثبت را برای شما زنده کند و عادت های خود را به خوبی نظارت کنید و شما را رسیدن به هدف نزدیک و نزدیک تر کند.

بخش مهم زندگی رسیدن به اهدافی است که در علاقه و موفقیت شخص تاثیر می گذارد. شما زندگی خودتان را رقم می زنید پس سعی کنید حافظه مثبت داشته باشید و با طراحی بصری برنامه ریزی دقیق کنید تا سریع تر و راحت تر به هدفتان نزدیک شوید.

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا