تلویزیون و شبکه خانگی

نقد قسمت ششم و هفتم سریال ممنوعه

همانطور که می دانید این روزها بازار سریال ممنوعه بسیار داغ شده است. مخاطبان بسیاری جذب این سریال شده اند و فروش ممنوعه در بین سریال های شبکه ی خانگی تاکنون منتشر شده اند، بسیار قابل توجه است.

همانطور که می‌دانید این روزها بازار سریال ممنوعه بسیار داغ شده است. مخاطبان بسیاری جذب این سریال شده اند و فروش ممنوعه در بین سریال های شبکه‌ی خانگی تاکنون منتشر شده اند، بسیار قابل توجه است. در ادامه با نقد قسمت ششم و هفتم سریال ممنوعه با نت نوشت همراه باشید.

بیشتر بخوانید: نقد سریال ممنوعه قسمت پنجم ، حرف زدن ممنوعه ها

نقد قسمت ششم و هفتم سریال ممنوعه

در قسمت ششم این سریال بیشترین اتفاقات حول محور دو مثلث عشقی یعنی سامی، برکه، ترانه و خسرو، رها و پروانه گذشت. سامی توسط کسانی مورد ضرب و شتم قرار گرفت تا به اصطلاح از تصمیمش مبنی بر ازدواج با برکه منصرف شود. این اتفاق مانند اتفاق های مشابه که در دیگر درام ها دیده شده، نه تنها شخصیت را از تصمیمش منصرف نکرده بلکه او را مصمم تر کرده است. سامی هم در همین قسمت به برکه پیشنهاد ازدواج نیز می‌دهد.

اتفاق مهم دیگر پیدا شدن رها است که زخمی شده و خسرو به دنبال او می‌گردد. حال پروانه از اینکه خسرو به دنبال همسرش که ادعا می‌کند علاقه ای بینشان نیست، برآشفته شده است. این اتفاقات هیچ کدام غیر قابل پیش بینی نیستند. از قسمت قبل مخاطب می‌تواند حدس بزند که قسمت بعد چه اتفاقاتی خواهد افتاد. اما آنچه که ممکن است کمی مخاطب را معلق نگه دارد، خرده داستان ها و یا داستان های فرعی سریال است. یکی از این داستان ها که در قسمت هفتم بیشتر جلب توجه می‌کند، ارتباط سامی و دیگر جوانان سریال به عبارتی دوست های وی است که با یکدیگر در مجموعه ای مشغول کار هستند.

بیشتر بخوانید: نقد سریال ممنوعه قسمت چهارم ؛ توقیف های پرفروش

نقد قسمت ششم و هفتم سریال ممنوعه

نقد قسمت ششم و هفتم سریال ممنوعه

در ادامه نقد قسمت ششم و هفتم سریال ممنوعه باید گفت تا قسمت شش و هفتم سریال ممنوعه تنها چند بار به صورت اشاره به شکاف میان این دوستان پرداخته شده است که به نظر می‌رسد قرار است در آینده به این موضوع و شخصیت های فرعی داستان بیشتر پرداخته شود.

در قسمت هفتم سریال ممنوعه مقدمه‌ی این شکاف نمایش داده می‌شود. این شکاف با حضور شخصی جدید به وجود می‌آید که یکی از دوستان سامی را بر علیه او می‌سازد. از طرف دیگر در قسمت هفتم سریال ممنوعه توجه بر خانواده‌ی برکه برمی گردد و فضای خانوادگی او را نشان داده می‌شود. پدر و مادر برکه به شدت بر اخلاقیات پایبند به نظر می‌رسند و این در تقابل با خانواده‌ی سامی (میلاد کی مرام) است که به نظر می‌رسد هیچ مرز اخلاقی و انسانی ندارند و تنها در جهت منافع شخصی و مالی خود حرکت می‌کنند و به هر قیمتی می‌خواهند قدرت خود را حفظ کنند. این تقابل احتمالا مقدمه‌ی اتفاقات آینده‌ی سریال است.

بیشتر بخوانید: علت توقیف سریال ممنوعه چیست ؟!

نکته‌ی دیگری که در نماهایی از سریال ممنوعه جلب نظر می‌کند، نماهایی است که پای یک زندانی را نشان می‌دهد که صدای سامی بر آن نهاده شده و دیالوگ های مبهمی را نیز بیان می‌کند. این نماها قطعا از اتفاقی مهم خبر می‌دهند. اما اینکه این اتفاق چیست و اینکه نماها مربوط به گذشته یا آینده است هم مشخص نیست. این ابهام تا جایی می‌تواند جذاب باشد اما اینکه تا کجا ادامه بیابد نیز بسیار مهم است. همانطور که پیش تر نیز گفته شد، ممنوعه با اتکا به موضوعات مخاطب پسند تا اینجا توانسته است علی رغم ضعف های قابل توجه‌اش مخاطب خود را نگه دارد. اما آنچه که شاید مخاطب را کمی از داستان و سریال ممنوعه دور کند، شخصیت های خسرو و پروانه است که شاید به علت آنکه کاری غیر اخلاقی را انجام می‌دهند بسیار دوست نداشتنی و نخواستنی به نظر می‌آیند. این شاید بتواند ضعفی مهم در سریال بشمار بیاید زیرا قرار بر این نیست که هر شخصیتی که اعمال درستی ندارد، دوست نداشتنی و حتی مشمئز کننده به گونه ای که خصوصا خسرو است باشد.

شخصیت های منفی می‌توانند در عین منفی بودن مخاطب را به گونه ای با خود همراه کنند و یا حداقل در آنان حس تنفر را روشن نکند. البته لازم به ذکر است که تنفر برانگیختن نیز یکی از شگردهای شخصیت پردازی است. اما در اینجا آن چه که مد نظر فیلمنامه نویس و کارگردان بوده است خیلی شفاف نیست.

بیشتر بخوانید: نقد قسمت سوم سریال ممنوعه

بیشتر بخوانید: معرفی و نقد قسمت اول سریال ممنوعه کاری از امیر پورکیان

نقد قسمت ششم و هفتم سریال ممنوعه
نقد قسمت ششم و هفتم سریال ممنوعه

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا