1398-01-01
اخبار تکنولوژی

با کمک وب و آزمایش DNA یک قاتل زنجیره ای پس از ۴۰ سال دستگیر شد!

سایت های نسب شناسی کمک کردند تا یک قاتل زنجیره ای پس از 40 سال دستگیر شود

بیش از چهل سال پیش، Joseph James DeAngelo یک کهنه سرباز نیروی دریایی ایالات متحده و یک افسر پلیس در شهر Exeter کالیفرنیا بود. اما قسمت تاریک شخصیت او برای مدت ها به صورت یک راز نهفته بود: دی آنجلو یک “متجاوز جنسی” در ناحیه ی شرقی بود

بیش از چهل سال پیش، Joseph James DeAngelo یک کهنه سرباز  نیروی دریایی ایالات متحده که یک افسر پلیس در شهر Exeter کالیفرنیا بود. اما قسمت تاریک شخصیت او برای مدت ها به صورت یک راز نهفته بود: دی آنجلو یک “متجاوز جنسی” در یکی از محله های ناحیه ی شرقی بود، تجاوزگری که باعث وحشت بخش ساکرامنتو شده بود و عنوان متجاوز جنسی بسیار وحشی و قاتلی بی رحم را به او نسبت می دادند. در ادامه با نت نوشت همراه باشید.

اما در آن دوران، خبری از اینترنت و تلفن همراه نبود و قاتل ها می توانستند با کمی زیرکی و دقت تمام سرنخ های موجود برای دستگیری خود را از بین ببرند. هفته ی گذشته، دی آنجلوی ۷۲ ساله که به عنوان قاتل Golden State هم شناخته می شود، به لطف وجود سایت های نسب شناسی، در ساکرامنتو به جرم ۴۵ مورد تجاوز و ۱۲ مورد قتل در بیش از ۴۰ سال گذشته دستگیر شد!

بازرسان می گویند که آن ها از یکی از صحنه های جرمی که چندین سال قبل اتفاق افتاده بود نمونه ی DNA داشتند که با پروفایل های تعداد بیشماری از پایگاه داده های نسب شناسی مطابقت داشت (سایت های نسب شناسی برای کمک کردن به مردم برای یافتن شجره نامه و درخت خانوادگیشان استفاده می شوند). DNA یافت شده در صحنه ی جرم با DNA برخی از فامیل های دور دی آنجلو مطابقت داشت.

این اطلاعات محققان را به سمت یافتن شخصی هدایت کرد که “سن و محل زندگیش با زمان و محل وقوع صحنه ی جرم مطابقت داشته باشد.” محققان نمونه ی DNA و نسب خانواده ی مجرم را هم در دست داشتند، بنابراین ظنّ آن ها به سمت آقای دی آنجلو معطوف شد.

آن ها همچنین نمونه های DNA باقی مانده در صحنه های تجاوزی که در آن مدت در ساکرامنتو انجام شده بود را هم آزمایش کردند و همه ی DNA ها مربوط به یک شخص که مرتبط با بیش از ۱۰ پرونده ی قتل بود می شد. این DNA ها هم مثل اولی، دی آنجلو را در ردیف متهم شماره یک این جنایات قرار می دادند.

با انجام این آزمایشات، سرانجام امکان پیدا کردن یکی از خطرناک ترین و خوف ناک ترین جنایتکاران امریکا پیدا شد تا عدالت درباره ی او اجرا شود. دی آنجلو هم اکنون در انتظار محاکمه در دادگاه عالی شهر می باشد.

شاید جالب باشد تا کمی هم از نسب شناسی برای شما بگوییم. شما خیلی راحت می توانید خانواده ی خود را ریشه یابی کنید. سایت ۲۳andme در ایالات متحده (که مشارکت خود در تحقیقات دی آنجلو را انکار کرده بود) با دریافت ۱۰۰ دلار، به شما یک کیت جمع آوری DNA ارسال می کند و زمینه و پیشینه ی شما را تا بیش از یک هزار سال مشخص می کند. این نوع سرویس ها همچنین در یافتن و دستگیری قاتل های سریالی به بازرسان کمک می کنند.

منبع: thenextweb.com

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا