1398-01-05
روانشناسی و موفقیت

پایداری عشق بعد از ازدواج با یک راه حل ساده

پایداری عشق بعد از ازدواج

در این مطلب با هم به مرور تحقیقات یک روانشناس خبره در زمینه ارتباط میان زوج های و پایداری عشق می پردازیم.

امروز با هم به مرور تحقیقات یک روانشناس خبره در زمینه ارتباط میان زوج های جوان و پایداری عشق بعد از ازدواج می پردازیم. در صورتی که می خواهید رنگ و بوی روز های زیبای آشنایی همواره در زندگی و تعاملات دو نفره با شریک زندگی تان پا بر جا باشد در ادامه همراه نت نوشت باشید.

بیشتر بخوانید: سن بلوغ فکری و زمان مستقل شدن فرزندان چه زمانی است؟

بیشتر بخوانید: راه های تحکیم رابطه زناشویی : انجام این کارها در تحکیم پایه‌ های ازدواج و رابطه‌تان مفید است!

بیشتر بخوانید: تفاوت عشق و هوس چیست؟ آیا واقعا عاشق شده اید یا فقط یک هوس زودگذر است؟

پایداری عشق بعد از ازدواج با یک راه حل

من خودم را با بسیاری از روش­ ها به صورت عمدی احاطه کردم، به صورت خلاصه ما لیستی از سوالات را تهیه کردیم که با همکارانمان هر ماه در تاریخ جلسه با زوج­ ها، آن ­ها را بررسی می­ کنیم. از تجربیات شخصی من، داشتن وقت به عنوان زوج، راه مهمی برای عمیق کردن، تقویت کردن و منعکس کردن و برنامه ­ریزی کردن با هم است، اگرچه همیشه راحت و تفریح ­گونه نیست. نکته­ مهم که باید یادآوری کنم: این سوالات تنها برای زمانی که این نوع دیالوگ ­ها اتفاق می ­افتد نیست، و بهانه ­ای برای شکستن کاسه و کوزه سر شریکتان هم نمی باشد.

اگر رابطه­ شما تازه است، وقت خوبی برای این کار است تا یک تمرین رشد ­گرا جهت پایداری عشق بعد از ازدواج داشته باشید، اگر رابطه­ شما بالغ ­تر است، ممکن است احساس کنید که نمی ­توانید زخم ­ها و مسائل کهنه را از بین ببرید، من معتقدم برای انجام این تمرین اصلاً دیر یا زود نیست.

در این ­جا سوالات من و شریک زندگی من است که برای پایداری عشق بعد از ازدواج هر ماه تک تک آنها را پاسخ می دهیم، و در دفترچه یادداشت آن­ ها را می نویسیم تا بازتاب رشد یا عدم رشد را ببینیم، ما سعی می­ کنیم سوالات گوناگون و نه بیش از حد از یکدیگر بپرسیم. بنابراین احساس خستگی نداریم و زمینه­ چیزی که انتظارش را داریم، پوشش می­ دهد.

بیشتر بخوانید: سن نوجوانی چه سنی است و از چند سالگی نوجوانی آغاز می شود؟

بیشتر بخوانید: علل ناپایداری ازدواج و زندگی مشترک چیست؟ 

بیشتر بخوانید: فواید تشکر از همسر : چرا قدردانی و تشکر به جا زندگی مشترک را مستحکم تر می کند؟

  • چه چیزی را کمتر یا بیشتر می­ توانم انجام دهم تا تو بیشتر عشق بورزی؟
  • بالا و پایین این ماه یا خوب و بد این ماه چه بود؟
  • در این ماه چه کاری انجام دادم که تو دوست داشتی؟
  • بیشتر به چه دلیل به زوج بودنمان افتخار می کنی؟ به خاطر خودت یا دیگران؟
  • بزرگ­ ترین نگرانی تو چیست (شخصی یا حرفه ­ای)؟
  • هدف، امید یا قصد ما برای ماه آینده چیست؟
  • پرسیدن سوال تصادفی برای سرگرمی و تفریح

آیا ذهن شما از ترس و نگرانی و افکار ناخوشایند پر است؟ اگر چنین است با خودتان چک کنید و دلیل آن را پیدا کنید. چندین بار از خودتان بپرسید تا دلیل واقعی آن را پیدا کنید، آیا چیزی از درون شما را اذیت می ­کند؟ برای بعضی ­ها ترس از انتقاد یا سخن گفتن یا تمسخر یا تنهایی دلیل اصلی به شمار می­ رود.

این پاسخ من را به یاد کار دکتر هارویل هاندریکس نویسنده­ پرفروش­ ترین کتاب ­های «به دست آوردن عشق دلخواه» می ­اندازد: راهنمایی برای زوج ها و ادامه دادن و نگه ­داشتن عشقی که پیدا کرده اید، او کلمه imago را که لاتین کلمه image است، به تصویر ناخودآگاه از عشق آشنا تعبیر می ­کند.

می­ گویند که بین ناامیدی ­های روابط بزرگسالی و تجربه های دوران کودکی ارتباط وجود دارد، به عنوان مثال اگر شما در زمان کودکی مکرراً مورد انتقاد قرار می ­گرفتید، در نتیجه شما به هر نوع انتقادی از طرف شریکتان حساس خواهید بود، به همین ترتیب اگر شما تنها بودید یا مراقبت درستی از شما در کودکی انجام نشده، این احساس در دوران ازدواج یا روابط جمعی نیز پدیدار می ­شود.

بیشتر بخوانید: حساسیت های دوران بلوغ : چرا نوجوانان به والدین خود حساس می شوند؟

بیشتر بخوانید: حرفهایی که هرگز نباید به همسرتان بگویید و راهکارهایی برای بحث‌های زن و شوهری

بیشتر بخوانید: علت چاق شدن بعد از ازدواج چیست؟ چرا بعد از ازدواج چاق میشویم ؟

اکثر مردم با چند مشکل اصلی مواجه هستند اما معمولاً این مشکلات چندین بار در مشارکت با فرد دیگر ظهور پیدا می ­کنند، این می ­تواند همه چیز را تحت الشعاع قرار دهد که یک رابطه خوب پیش می ­رود یا خیر. خبر خوبی است هنگامی که شما می ­توانید احساس یکدیگر و هم­چنین زخم ­های دوران کودکی را درک کنید که این امر هم دلی بیش­تر را نتیجه می­ دهد، شما می ­توانید خودتان و روابطتان را التیام ببخشید، و به سمت آگاهی بیش­تر حرکت کنید.

جا دارد اشاره کنم که این کار یک تمرین است که حول محور رشد متمرکز شده است، اگر از محل عشق و تفکر و تامل بیاید و اگر همه افکار با یک دید مشترک برای هرچه بهتر کردن رابطه به اشتراک گذاشته شود، به جای ضربه زدن به یک دیگر می­ تواند یک وسیله­ موثر باشد. بالاخره اغلب چیزهایی که در ما واکنشی ایجاد می ­کنند، کلیدی برای رشد ما در آن ­جا هستند.

بیشتر بخوانید: تاثیر شبکه های اجتماعی بر زنان و دختران

بیشتر بخوانید: راز روابط بی سرانجام و کوتاه مدت امروزی چیست؟ چگونه دچار رابطه های سمی نشویم؟

این سوالات برای ایجاد فضایی برای چالش هر دو نفر و هم­چنین تشکر و قدردانی است، چیزهای زیادی برای تشکر از شریک زندگی وجود دارد و تا زمانی که موقعش پیش نیاید ناگفته می ­مانند، وابستگی داشتن آن را لذت بخش نگه می­ دارد و هیچ ­کس نمی­ خواهد کاری را انجام دهد که فایده ­ای ندارد.

اگر هنوز نسبت به این ایده مقاومت می ­کنید جهت پایداری عشق بعد از ازدواج ، اشکالی ندارد. به این دلیل که برای همه این طور نیست. من پیشنهاد می ­کنم سوالات را از نظر ساختار، تکرار یا هر جزء دیگری اصلاح کنید تا برای شما کارآمد باشد، این یک چارچوب ساده برای شروع است.

بیشتر بخوانید: نشانه های زندگی ناموفق ، اشتباهات زوجین و رفتارهای اشتباه در زندگی مشترک را بشناسید

بیشتر بخوانید: ۶ علامت که می گویند شما در یک رابطه‌ خشونت آمیز به سر می‌برید!

بیشتر بخوانید: تست میزان علاقه همسر و ویژگی های زوج های خوشبخت: آیا الویت همسرتان هستید؟

بیشتر بخوانید: ازدواج کردن یا ازدواج نکردن ، کدامیک؟

بیشتر بخوانید: ازدواج اینترنتی از طریق سایت های همسریابی ، درست یا غلط ؟

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا