روانشناسی و موفقیت

اگر می خواهید دیگران دوست تان داشته باشند خودتان را دوست بدارید !

خودتان را دوست بدارید

نت نوشت این بار به سراغ راهنمایی های دکتر مارک اتکینسون متخصص روانشناس رفته است و راه کارهایی برای اینکه خودتان را دوست بدارید و برای لذت بردن از زندگی و حس اعتماد به نفس به شما بیاموزد.

زندگی یک مسیر است که به دست ذات درونی افراد ساخته می شود. برای حس رضایتمندی در این مسیر پر پیچ و خم نیاز به موقعیت های خاص و ویژه نیست بلکه کافیست خودتان را دوست بدارید و در طول این مسیر از خودتان بپرسید آیا من به اندازه کافی از زندگی ام لذت می برم و احساس خوشبختی دارم ؟ تمامی انسان ها در تلاشند تا راه هایی برای گشودن پتانسیل درونی خود پیدا کنند تا بلکه بتوانند استرس و نگرانی های روزمره شان را کاهش دهند. نت نوشت این بار به سراغ راهنمایی های دکتر مارک اتکینسون متخصص روانشناس رفته است و راه کارهای بیشتری برای لذت بردن از زندگی و حس اعتماد به نفس به شما بیاموزد تا خودتان را دوست بدارید .

از خودتان مراقبت کنید و خودتان را دوست بدارید

خودتان را دوست بدارید

اگر شما از خودتان مراقبت نکنید دیگران می بایست این کار را به شیوه و منش خودشان انجام دهند

در قلب گفتگو ها و تحقیقات دکتر مارک اتکینسون این ایده به دست می آید که ارتباط قوی بین ذهن و سلامت جسم وجود دارد. با تغییراتی که انسان در عادت های روزمره اش ایجاد می کند انرژی ما افزایش و کاهش پیدا کرده که پتانسیل درونی را فعال می کند. اگر شما از خودتان مراقبت نکنید دیگران می بایست این کار را به شیوه و منش خودشان انجام دهند و آن زمان است که شما حس اعتماد به نفس خود را از دست داده و در زندگی دچار نقصان می شوید. این مسئله خود مراقبتی نیازمند زمان و تلاش بسیار است و گمان نکنید که به سرعت و یا به آسانی بتوانید روش دکتر مارک اتکینسون را به حقیقت برسانید این امر نیازمند صبر و حوصله بسیار است.

سکوت درونی

چند راه کار ساده برای سکوت در برابر نقدهای درونی به شما پیشنهاد می شود که به کار گرفتن آن ها شما را از هیاهو و دغدغه های افکار مشوش درونی آزاد می کند.

  • سعی کنید زمانی که در حال نقد کردن خودتان هستید به سرعت یک حرکت فیزیکی انجام دهید تا با تغییری که در بدن تان ایجاد می کنید از این افکار فاصله بگیرید.
  • در مراسم و تجمع های خانوادگی همواره شرکت کنید و ارتباطات عمیق و معنادار داشته باشید.
  • در روز حداقل یک مرتبه تمرکز یا مراقبه داشته باشید. این چند ثانیه به شما در حفظ آرامش درونی بسیار کمک خواهد کرد.
  • به جای فکر کردن به قسمت های تیره اخلاق خود، خصلت های خوب دوران کودکی را به یاد آورید.

 

قبل از آن که نسبت به خود حس اعتماد به نفس تان را از دست بدهید سعی کنید خودتان را دوست بدارید چرا که اگر می خواهید دیگران شما را دوست داشته باشند می بایست ابتدا خودتان را دوست داشته باشید.

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا