تکنولوژی

مایکروسافت ویندوز ۱۰ را با تلفن هوشمند شما ادغام می کند!

مایکروسافت ویندوز 10 را با تلفن شما ادغام می کند

ویندوز فون ها مدت هاست که دیگر جایی در دنیای تکنولوژی ندارند و به جای آن ها لایو ویندوزها حضور خود را در دنیای اسمارت فون ها تثبیت کرده اند. در کنفرانس Build developer، مایکروسافت ویژگی های جدید mobile-friendly خود را برای ویندوز ۱۰، و همچنین اسمارت فون های iOS و Android معرفی کرد.

ویندوز فون ها مدت هاست که دیگر جایی در دنیای تکنولوژی ندارند و به جای آن ها لایو ویندوزها حضور خود را در دنیای اسمارت فون ها تثبیت کرده اند. در کنفرانس Build developer، مایکروسافت ویژگی های جدید mobile-friendly خود را برای ویندوز ۱۰ ، و همچنین اسمارت فون های iOS و Android معرفی کرد. در ادامه با نت نوشت همراه باشید.

بر روی PC ها، مایکروسافت اپلیکیشنی به نام Your Phone را برای دسترسی به عکس ها، ناتیفیکیشن ها و پیامک های اسمارت فون شما منتشر خواهد کرد. مایکروسافت می گوید که به این طریق شما به راحتی می توانید بین دستگاه هایتان ارتباط برقرار کرده و به آن ها دسترسی داشته باشید، مثلا می توانید به سادگی عکس های خود را از گوشی به درون PC کشیده و در آن جا ذخیره کنید، بدون اینکه حتی نیاز به لمس کردن اسمارت فون خود داشته باشید! این اپ همین هفته برای اعضای برنامه ی Windows Insider منتشر خواهد شد. تاریخ انتشار عمومی این اپ هم هنوز مشخص نشده است.

البته قبل از این، دیگر کمپانی ها هم این فضا را برای کاربران خود فراهم کرده بودند. به عنوان مثال، Dell برنامه ی Mobile Connect program خود را دارد که به کاربرانش اجازه ی کنترل اسمارت فون هایشان را می دهد. HP هم در اپ Orbit دارای چنین قابلیت های مشابهی می باشد.

علاوه بر این، مایکروسافت ساپورت تایم لاین ویندوز ۱۰ خود را هم برای اندروید و هم برای ios می آورد.

Timeline، بخشی از آپدیت بهار ۲۰۱۸ (که به عنوان Redstone 4 شناخته می شود) است و به شما اجازه می دهد که به کارهای جاری خود که در زمان های مختلف آن ها را باز کرده بودید دسترسی پیدا کنید و ادامه ی کار خود را از سر بگیرید. در اندروید، تایم لاین بخشی از لانچر مایکروسافت برای اجرای cross-device اپلیکیشن ها خواهد بود. در اواخر سال جاری میلادی، مایکروسافت چنین قابلیت های مشابهی را برای  iPhone و  iPad هم می آورد، اما برای استفاده از آن ها نیاز دارید تا مرورگر Microsoft Edge را از اپ استور دریافت کنید.

قابلیت های تلفن همراه از طرف ویندوز ۱۰ و دیگر دستگاه ها، بزرگترین خبرهای مشتری پسند در این نمایش مربوط به توسعه دهندگان می باشند. مایکروسافت همچنین به روز رسانی هایی را در سری ویژگی هایِ آینده ی خود نمایش می دهد که به شما اجازه می دهند تا اپ ها را در tab ها سازماندهی کنید و بهبودهایی را هم در Outlook نشان خواهد داد، مثلا پرداخت ضورت حساب ها از طریق Microsoft Pay.

مایکروسافت پس از آن که موبایل های ویندوز ۱۰ این شرکت در بازار اسمارت فون ها توفیقی نیافتند، پروژه ی تولید اسمارت فون خود را متوقف کرد. این کمپانی ابتدا در سال گذشته اعلام کرد که قصد دارد تا ویندوز ۱۰ را به آرامی در ساخت اندروید و ios ببرد، و حالا این ویژگی های جدید قدم بعدی مایکروسافت در رسیدن به اهداف خود می باشند.

منبع: amp.tomsguide.com

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا