1397-12-28
اخبار تکنولوژی

صفحه نمایش کم مصرف جدید نیازی به شارژ روزانه گوشی های تلفن همراه نیست!

به تازگی دانشمندان بریتانیایی نوع جدیدی از صفحه نمایش کم مصرف را اختراع کرده اند که نیاز به انرژی بسیار کمتری برای روشن ماندن دارند و همچنین از نور های با کیفیت بسیار بالا و رنگ های زنده بهره می برند و در عین حال در زیر نور خورشید دید بسیار بهتری دارند. در ادامه با جزییات بیشتری از صفحه نمایش کم مصرف جدید با نت نوشت همراه باشید.

صفحه نمایش کم مصرف

به گزارش sciencealert.com این گروه از محققان در حال حاضر در حال مذاکره با شرکت های بزرگ تولید کننده قطعات الکترونیکی هستند. به گفته محققان دانشگاه آکسفورد با بکارگیری تکنولوژی صفحه نمایش کم مصرف در گوشی های تلفن همراه، کاربر ها دیگر نیازی به شارژ هر روزه گوشی های تلفن همراه خود نخواهند داشت.

بیشتر بخوانید: کانسپت Tiger Rapids دو صفحه نمایش، یکی ویندوز و دیگری E Ink طراحی شده در اینتل!

یکی از محققان این تیم پیمان حسینی است و می گوید:

تکنولوژی صفحه نمایش کم مصرف برگ جدیدی در صنعت دیوایس های همراه را رقم خواهد زد، ساعت های هوشمند کنونی هر یک باید هر روز شارژ شوند اما با استفاده از این تکنولوژی این شارژ شدن روزانه به هر هفته کاهش خواهد یافت.

طبق گفته محققان این صفحه های نمایش می توانند به صورت تخت و یا خمیده به کار گرفته شوند و در توصیف آنها گفته شده که از لایه های میکروسکپی فشرده دارای متریالی با نام GST و لایه های الکترودی تشکیل یافته اند. GST ها از لایه های ۷ نانومتری تشکیل شده اند و بین دو لایه الکترود شفاف قرار می گیرند. تمامی موارد گفته شده به صورت یک استک در کنار هم برای نمایش رنگ ها به انرژی بسیار کمی محتاج هستند.

بیشتر بخوانید: این ساعت هوشمند دست‌ شما را به یک صفحه لمسی تبدیل می‌کند

محققان ادعا می کنند این نوع از صفحه نمایش کم مصرف دارای وضوح رنگی بسیار بالا و مصرف انرژی بسیار پایین و در عین حال درخشندگی بالاتر در مقابل نور خورشید هستند.

با توجه به قابلیت ها و ویژگی های عنوان شده بزودی شاهد بکارگیری این نوع از صفحات نمایش در عینک های هوشمند، صفحات نمایش تاشو و صفحهات نمایش تعبیه شده در شیشه های اتومبیل و حتی شبکیه های مصنوعی خواهیم بود.

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا