1397-12-28
اخبار تکنولوژی

خالکوبی هایی که سلامتی و مکان شما را کنترل می کنند!

یکی از استارت آپ هایی که با ایده های سرگرم کننده شناخته می شود Chaotic Moon است. یکی از ایده ها و پروژه هایی که این گروه توانسته خود را با ان معروف کند همین خالکوبی های هوشمند یا تکنولوژیک “Tech Tats” هستند. این تکنولوژی درست همانند تتو های مرسوم روی بدن تتو می شود و در نهایت همراه با قطعات بسیار کوچک الکترونیکی مثل میکروکنترلر و چراغ های کوچک LED هوشمندی انها معنا پیدا میکند.

مدیرعامل این شرکت Ben Lamm این تکنولوژی را جزو ابزار های پوشیدنی نام می برد و این سیستم و تکنولوژی را راهی برای بهره مندی از سلامت اندام با سطح بیشتر برای انسان مدرن می داند.

این سیستم اگر چه در ظاهر یک تتو یا همان خالکوبی مدرن به نظر نمی آید اما توانایی چک کردن مداوم درجه دمای بدن و  تشخیص میران استرس، فشار خون و ضربان قلب را داراست و تمامی اطلاعات را به آسانی برای شما به اپ اختصاصی که بزودی برای این سیستم آماده می شود ارسال می کند.

با این حال این سیستم و سیستم های مشابه می توانند ایده های بسیار خوبی را کاور کنند، مثلا برای والدینی که در مکان های شلوغ ترس گم کردن فرزندانشان را دارند و یا سیستم های نظامی برای نظارت بر سرباز ها و …

این تکنولوژی در ابتدای مسیر است و راه بسیاری برای ادامه برای این سیستم و تکنولوژی های مشابه تصور می شود. گروه های زیادی در دنیا مشغول مطالعه هستند از موارد مشابه می توان به تتو هایی که از عرق انسان انرژی الکتریسیته تولید می کنند و یا تتو هایی که با درج در گلو نقش میکروفن را ایفا می کنند نام برد.

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا