تاریخی

هتل های عظیم نازی ها که تاکنون حتی یک مهمان هم به خود ندیده اند

هتل های عظیم نازی ها که تاکنون حتی یک مهمان هم به خود ندیده اند

Prora نام مجموعه ای است تفریحی کنار دریا که توانایی گنجایش ۲۰۰۰۰ مسافر را در آن واحد داراست، این مجموعه تفریحی توسط نازی ها ساخته شده و شامل ۸ ساختمان عظیم است که چیزی حدود ۳ مایل از ساحل دریای بالتیک را به خود اختصاص داده است. هرچند که حدود ۸۰ سال از احداث این مجموعه می گذرد اما هنوز هیچ مسافری در آن ها ساکن نشده است !

Prora_Resort_7

عملیات ساخت این مجتمع تفریحی از سال ۱۹۳۶ آغاز شد. مسلما هر کسی که کمترین اطلاعاتی از تاریخ دارد وقتی اسم نازی ها برای احداث اینچنین مقری به میان می آید می تواند حدس برند که دستور احداث این مجتمع با خود شخص آدولف هیتلر بوده است. هدف اصلی از آماده سازی چنین مجتمع های تفریحی تنها در جهت برنامه “قدرت بخشیدن از طریق شادی” بوده است. مجتمع های اینچنینی برای رفع خستگی کارگران احزاب سوسیالیستی طراحی شده بود و تنها یکی از آنها که Prora باشد ساخته شد.

prora-156

این مجموعه ساختمان ها در طول دوران جنگ برای نیرو های نظامی به کار گرفته شد اما هرگز جلوه ای از تفریح در آن مشاهده نشد. بعد از جنگ با خروج نظامی ها، این محوطه به طور کامل رها شد و خالی از سکنه و پرسنل شد.

this-giant-abandoned-nazi-resort-on-the-baltic-is-now-a-youth-hostel

در چند سال گذشته برنامه هایی برای باز سازی و سرمایه گذاری مجدد در این منطقه در دستور کار قرار گرفته است. اطلاعات بیشتر راجع به نحوه ساخت این پروژه را اینجا بخوانید.

prora-75

به کانال تلگرام نت نوشت بپیوندیدبه صفحه اینستاگرام نت نوشت بپیوندید
برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذاید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا