1397-12-28
اخبار تکنولوژی

یخچال های زیر زمینی نیازی به برق ندارند؛ منتظر نسل جدید یخچال ها باشید

زیر زمین ها از خیلی وقت پیش وجود داشته اند، حتی قبل تر از وجود یخچال ها و الکتریسیته. حفر یک سوراخ در زمین یک راه بسیار قدیمی است برای جلو گیری از فساد مواد غذایی که از خیلی وقت پیش این روش در میان اقوام مختلف بشر مرسوم بوده پیشینیان ما با انتخاب محل های مناسب و حفر حفره های بزرگ و عریض و طویل برای نگهداری مواد غذایی راه حلی داشتنه اند برای نگهداری غذا و استفاده از آن در دیگر اوقات که دسترسی به غذا سخت تر می شده است.

steps

اکنون این ایده قدیمی راه حل تازه ایست برای حل بسیاری از مشکلات دقیقا مثل پیشینیان. یادی از بیت معروف مولانای بزرگ افتادم:

هر کسی کو دور ماند از اصل خویش
باز جوید روزگار وصل خویش

سیستمی با ابداع طراح هلندی Floris Schoonderbeek با نام تجاری Weltevree اماده تولید و عرضه شده که دقیقا با الگو برداری از همان روش قدیمی از مواد غذایی نگهداری میکند. این سیستم دارای یک ساختار دایره ای می باشد که با حفر در حفره ای بزرگ در همان ابعاد در زمین دفن می شود و به طور کامل با خاک در اطرافش پوشانیده خواهد شد. این سیستم توانایی نگهداری مواد غذایی در تمام طول سال با دمای ۱۰ درجه سانتی گراد را بدون اتصال به برق داراست. این یخچال ابدا یک یخچال سنتی نیست، شما با یک سیستم کاملا مدرن طرف هستید، می توان درون ان انواع نوشیدنی، سبزیجات و … را نگهداری کرد.

Weltevree in Milan 2015

این یخچال ابعادی حدود ۷٫۲ فوت دارد و حجمی معادل نگهداری ۳۰۰۰ لیتر را داراست. این یخچال هنوز برای فروش آماده نشده اما قیمت تخمینی آن چیزی حدود ۱۶۰۰۰ دلار است. واضح است که کاربر اینگونه یخچال ها برای افرادی است که از فضای بزرگی بهره می برند و می توانند فضایی را برای این کار اختصاص دهند.

Groundfridge_info

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا