اخبار تکنولوژی

نتایج مطالعات؛ انسانها اکنون بیش از ۷ هفته در سال را به موبایل خیره می شوند

نتایج مطالعات؛ انسانها اکنون بیش از 7 هفته در سال را به موبایل خیره می شوند

طبق آخرین آمار و ارقام و نتیجه تحقیقات موسسه TNS افراد بین ۱۶ تا ۳۰ سال در هر روز به طور تقریبی ۳٫۲ ساعت را به استفاده از گوشی های تلفن همراه و یا تبلت مثل آیفون و یا آیپد می گذرانند.

با یک حساب سر انگشتی می توان متوجه شد طبق این آمار هر فرد در سال ۴۹ روز را به صورت شبانه روزی به صفحات کوچک نمایشگر خیره می شود.

بیشتر بخوانید: Redmi Note 3 ارزان با بدنه فلزی و سنسور اثر انگشت

همین آمار اشاره به این نکته دارد که در هر روز به طور میانگین هر فرد ۱۵۰ مرتبه حداقل به صفحه نمایشگر گوشی تلفن همراه خود نگاه می کند. نکات جالب دیگر راجع به این امار گیری حکایت از این دارد که به طور متوسط در گوشی ۴۰ الی ۶۰ اپلیکیشن نصب شده که تنها ۱۰ مورد از آنها به صورت متوسط توسط صاحب دستگاه استفاده می شود. استفاده از رسانه های اجتماعی و مشاهده فیلم و ویدئو های آنلاین از پر کاربرد ترین دلایل استفاده از گوشی های هوشمند هستند.

متاسفانه هیچ آمار دقیقی در این مطالعه راجع به اینکه دستگاه های مورد مطالعه اندروید بوده اند یا iOS منتشر نشده است، چرا که این آمار ها می تواند نحوه تعامل کاربر ها با سیستم عامل ها را نیز روشن تر کند.

بیشتر بخوانید: یک راه ساده برای شارژ سریعتر آیفون و آیپد

با توجه به پیرامونمان و افرادی که در روز مره ی زندگی می بینیم می توانم ادعا کنم این آمار گیری اگر در ایران و در همین برحه زمانی صورت می گرفت نتایج حاوی اعداد و ارقام بسیار حیرت آور تری بود. بارها راجع به این نکته که محدود کردن استفاده از سیستم ها و تجهیزات همراه نه تنها سلامتی بلکه شادابی و انرژی و … را به همراه می آورد بحث کرده ایم. بیایید از همین امروز روی به مرور ساعات روز بنشینیم و ببینیم چند ساعت را برای شبکه های اجتماعی صرف کرده ایم، سپس برای روز های آتی برنامه ای در خور هدف از زندگی کردنمان بچینیم !

بیشتر بخوانید: زمان بروزرسانی اندروید ۶ ؛ سامسونگ، سونی، هواوی، HTC و Asus

منبع +

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا